REKLAMA

Alpine A110 Pure i A110 Legende – dwie nowe wersje!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Alpine · Dodane: 28 lutego 2018
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Sportowe coupe Alpine A110 doczekało się dwóch wersji specjalnych – Pure i Legende. Każda z nich adresowana jest do wyraźnie innego kierowcy. Czym się różnią? Charakterem. Pierwsza zadowoli osoby ceniące stricte wyścigowe wrażenia z jazdy, druga klientów ceniących oprócz osiągów także styl i większą funkcjonalność na co dzień.

Alpine A110 to nowy sportowy model na rynku samochodów osobowych. Wskrzeszona przez Renault marka, adresowana jest do kierowców ceniących stricte sportowe doznania. Centralnie umieszczony silnik Alpine A110 został specjalnie opracowany na potrzeby tego auta przez specjalistów z Renault. Ma on pojemność 1,8 litra i rozwija moc 252 KM. Ten sam motor pracuje też w najnowszym Renault Megane IV RS. Tyle że w Alpine A110 napędza on tylne koła, gwarantując zupełnie inne wrażenia zza kierownicy. Auto przyspiesza przy tym 0-100 km/w 4,5 sekundy i może osiągnąć prędkość nawet 250 km/h. Początkowo Alpine A110 oferowany był w jednej wersji tzw. Premiere Edition. Na salonie samochodowym w Genewie zostaną jednak przedstawione jego dwie nowe, niezwykle interesujące odmiany: Pure i Legende.

Alpine A110 Pure i A110 Legende – jakie są główne różnice?

Alpine A110 Pure to czysto sportowa wersja adresowana do kierowców oczekujących mocniejszych wrażeń w czasie jazdy. Odmiana ta charakteryzuje się niższą masą dzięki ograniczeniu zbędnego wyposażenia i zastosowaniu lżejszych materiałów wygłuszeniowych. Nieco inne będą też tworzywa użyte do wykończenia kabiny (ich waga też będzie niższa). W kuluarach mówi się, że masa Alpine A110 Pure ma być dzięki temu niższa o ok. 20 kg.

Alpine A110 Pure (biały) i A110 Legende (grafitowy).

Apline A110 Legende to z kolei odmiana kierowana do klientów, którzy chcą użytkować francuskie coupe na co dzień i zależy im na wyższym komforcie jazdy. Ma ona zatem mieć zdecydowanie bardziej wyrafinowane wyposażenie w tym w pełni skórzane fotele marki Sabelt z 6-zakresową regulacją, kabinę wykończoną lakierowanym na wysoki połysk włóknem węglowym czy zawieszenie cechujące się skuteczniejszym tłumieniem nierówności.

Alpine A110 Pure i A110 Legende – premiera

Premiera Alpine A110 Pure i A110 Legende nastąpi 6 marca na salonie samochodowym w Genewie. Wtedy też poznany szczegóły obu wersji. Co więcej, być może dowiemy się wtedy też kiedy na rynku pojawi się najmocniejsza wersja Alpine A110 Sport napędzana silnikiem o mocy co najmniej 300 KM.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności