REKLAMA

Alpine – nowa marka samochodów oficjalnie w Polsce!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Alpine · Dodane: 18 lipca 2017
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Nowa marka samochodów sportowych oficjalnie trafia do Polski. Salon aut Alpine zostanie otwarty w Katowicach! Francuski firma wybrała nasz kraj jako jeden z 13 na świecie, w których będzie można nabyć jej nietuzinkowe pojazdy.

Przywrócenie samochodowej marki Alpine, to wielkie wydarzenie w świecie motoryzacji. Jej sportowe samochody sprzed lat do dziś budzą uznanie wśród miłośników czterech kółek. W trakcie ostatniego salony motoryzacyjnego w Genewie, firma przedstawiła swój nowy model Alpine A110, którym chce na nowo zawojować świat niedużych, stricte sportowych samochodów. Jego sprzedaż rozpocznie się pok koniec 2017 roku, a obecnie koncern organizuje sieć swoich przedstawicieli na świecie.

Zobacz: Ile można zarobić na klasycznych samochodach sportowych?

Docelowo na całym świecie ma powstać 60 salonów samochodowych Alpine. Zostały one zaprojektowane jako miejsca, w których koneserzy  ekskluzywnych i „szytych na miarę” przedmiotów mogą spotkać się z przedstawicielami marki. Doradcy Alpine będą im służyć swoją wiedzą  i doświadczeniem oraz dzielić się z nimi swoją pasja do marki Alpine i samochodów sportowych.

Salon samochodów Alpine w Polsce

Polska została wybrana jako jeden z 13 krajów, w którym właśnie powstaje wyselekcjonowana sieć sprzedaży i obsługi serwisowej. Sieć salonów Alpine obejmie oprócz naszego kraju takie państwa jak:

 1. Austria,
 2. Belgia,
 3. Francja,
 4. Niemcy,
 5. Włochy,
 6. Luksemburg,
 7. Holandia,
 8. Portugalia,
 9. Hiszpania,
 10. Szwajcaria.

Nieco później, bo w 2018 roku, rozpocznie się sprzedaż nowego Alpine A110 w Wielkiej Brytanii i Japonii z uwagi na konieczność dostosowania aut do ruchu lewostronnego. Aby zostać przedstawicielami marki, trzeba było spełnić określone wymagania:

 1. pasja do samochodów sportowych,
 2. duże doświadczenie w sprzedaży samochodów sportowych lub marek premium,
 3. znajomość potencjalnych klientów i sposobów dotarcia do nich,
 4. potencjał lokalnego rynku,
 5. stabilna sytuacja finansowa pozwalająca na wysoki poziom inwestycji.

Nie dziwi zatem wybór na Przedstawiciela  marki Alpine w Polsce Grupy Pietrzak, której początki działalności w branży motoryzacyjnej sięgają roku 1981. W 1994 roku Grupa związała się najpierw z marką Renault, a następnie powiększyła portfel zarządzanych marek o Peugeot i Dacię, a w ostatnim okresie o marki sport-premium: Maserati oraz Ferrari. Możliwość otwarcia jedynego w kraju salonu marki Alpine jest świadectwem zaufania marki Alpine do partnera. Pierwszy salon Alpine zostanie uruchomiony jeszcze w tym roku w Katowicach. Więcej na temat najnowszego samochodu francuskiej marki przeczytacie w poniższym materiale:

Zobacz: Nowy Alpine A110 – powrót legendarnego auta

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności