REKLAMA

Nie będzie podwyżki cen paliwa? Oto oficjalne stanowisko rządu

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 18 lipca 2017
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

W ostatnich dniach temat opłaty paliwowej i towarzyszącej jej podwyżce cen paliw nie schodził z ust kierowców. Rząd chcąc znaleźć dodatkowe środki na budowę gminnych dróg, zaproponował wprowadzenie dodatkowej opłaty w kwocie 20 gr za każdy litr paliwa. Wczoraj z tego pomysłu partia rządząca oficjalnie się wycofała.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, przekazał opinii publicznej informację, że rząd podjął w poniedziałek decyzję o wycofaniu projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych. Jego celem miałoby być wybudowanie i wyremontowanie 6 tysięcy km dróg rocznie. Inicjatywa ta miała przyczynić się zarówno do poprawy komfortu jazdy po polskich drogach, jak i zwiększenia na nich poziomu bezpieczeństwa. Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk przekonywał, że zarówno środowiska samorządowe, jak i drogowcy popierają projekt.

Zapadła decyzja o wycofaniu ustawy benzynowej. Będziemy szukać innych metod na zgromadzenie środków potrzebnych na budowę. Na pewno nie będziemy sięgać do kieszeni obywateli

– powiedział wczoraj Jarosław Kaczyński.

Poselski projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych, zakładał wprowadzenie opłaty drogowej w wysokości 20 groszy za litr benzyny i oleju napędowego. Pieniądze miały być przeznaczane na budowę lub przebudowę dróg lokalnych oraz mostów na drogach wojewódzkich. Więcej na temat tego projektu przeczytacie w poniższych artykule:

Zobacz: Opłata paliwowa – czy i o ile wzrośnie cena paliwa?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności