REKLAMA

Jazda na torze dla amatorów – Renault Sport Track Days 2018

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Renault · Dodane: 10 lutego 2018
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Jeśli interesuje Cię amatorska jazda na torze wyścigowym, a do tego masz sportowe Renault, to powinieneś zainteresować się cyklem Renault Sport Track Days 2018. Jego organizatorzy oferują możliwość sprawdzenia się na takich torach jak m.in. Le Mans, Magny Cours  czy Spa Francorchamps. Co więcej, Renault Sport oferuje nawet możliwość przejażdżki jego torowymi  modelami jak Renault Clio Cup a nawet Renault Sport R.S.01!

Renault to marka, która sport samochodowy traktuje bardzo poważnie. Oprócz palety cenionych w środowisku hot hatchy, oferuje także szereg imprez, adresowanych do kierowców ze sportowych zacięciem. Renault Sport Track Days to cykl zawodów rozgrywanych na światowej klasy autodromach, które cieszą się co roku wielkim powodzeniem wśród entuzjastów torowej jazdy autem. I ważne może w nich wziąć udział każdy właściciel sportowego Renault. Żadna licencja nie jest wymagana.

Zobacz: Nowe Renault Megane IV RS – oficjalne zdjęcia i dane techniczne

Francuski koncern nie kryje, że modele oznaczane symbolem RS są przeznaczone nie tylko do jazdy na co dzień, ale i do amatorskich zmagań na torach. Ich technologie wywodzące się ze sportów samochodowych mogą być wykorzystane w pełnym zakresie i całkowicie bezpiecznie, ponieważ imprezy z cyklu Renault Sport Track Days są zabezpieczane przez zespół profesjonalnych instruktorów.

Renault Sport Track Days 2018 – na których torach będzie można jeździć?

W 2018 roku kalendarz imprez obejmuje 5 track dayów. Pierwszy zostanie rozegrany w Spa-Francorchamps, następny na Nevers Magny-Cours (oba znane z Formuły 1), a latem Renault Sport Track Days odbędzie się po raz pierwszy na Bilster Berg, pagórkowatym torze w samym sercu Niemiec. Po wakacjach impreza przeniesie się na znany chyba wszystkim na świecie tor w Le Mans, a sezon zakończy jazda się na torze Red Bull Ring w Austrii.

Zobacz: Tory wyścigowe w Polsce – lista świętych miejsc automaniaków!

Zanim jednak zdecydujesz na udział w Renault Sport Track Days 2018, zwróć uwagę jak wygląda dzień na torze. Nie zapomnij też właściwie przygotować się do niego. Warto mieć ze sobą swój własny kask, który będzie idealnie dopasowany pod nasze wymagania. Choć na tego typu obiektach są specjalne wypożyczalnie sprzętu, to z uwagi na jego specyfikę, warto nabyć kask idealnie dopasowany pod nasze wymagania.

Jak wygląda dzień na track dayu?

Każdy dzień Renault Sport Track Day rozpoczyna się od odprawy bezpieczeństwa, po której kierowcy są dzieleni na trzy grupy w zależności od umiejętności. Grupy zmieniają się co dwadzieścia minut i w ten sposób każdy kierowca ma prawo do dwóch godzin jazdy w ciągu dnia.

Renault Sport RS 01

Klientom, którzy chcą poprawić swoje umiejętności prowadzenia pojazdu, może towarzyszyć kierowca-instruktor, który będzie udzielał im wskazówek w czasie rzeczywistym. Można również przeżyć niezapomnianą przygodę, doświadczając ekstremalnych wrażeń podczas „chrztu szybkości” w Clio Cup lub w Renault Sport R.S.01! Pomiędzy dwiema sesjami jazdy organizowanych jest wiele imprez towarzyszących. Klienci mogą między innymi spotkać się z ekspertami technicznymi Renault Sport obecnymi na torze. Uczestnicy mogą skorzystać z centrum testowego Nowego Megane R.S. Dotyczy to również agentów salonów sprzedaży Renault Sport, którzy mają możliwość zaproszenia tu swoich obecnych i potencjalnych klientów, aby mogli oni przetestować ten nowy pojazd.

Rejestracja  i zapisy do Renault Sport Track Day 2018

Aby wziąć udział w imprezie należy się zarejestrować. Na każdy track day zapisujemy sie odzielnie, nie trzeba zatem decydować się na udział we wszystkich eliminacjach. Jeśli jednak ktoś chce, nie ma problem aby wziąć udział we wszystkich rundach. Rejestracja online na stronie www.trackday.renaultsport.com jest możliwa już od 6 lutego 2018 roku.

Zobacz: Koniec z pomiarem czasu na torze Nurburgring!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności