REKLAMA

Policjanci z grupy SPEED szkolili się na torze Silesia Ring

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Policja · Dodane: 20 listopada 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Policjanci z grupy SPEED regularnie podnoszą swoje kwalifikacje. Aby ścigać piratów drogowych, szkolą się w zakresie doskonalenia techniki jazdy. Ostatnie takie szkolenia zorganizowana na torze Silesia Ring w Kamieniu Śląskim.

 

 

Tor Silesia Ring jest już całkiem dobrze znany na arenie motorsportowej w Polsce. Odbywają się tu prezentacje sportowych modeli samochodów, szkolenia z techniki jazdy sportowej, a także rozgrywane są zawody z cyklu track days, w trakcie których amatorzy mogą ścigać się i doskonalić umiejętności za kierownicą. Obiekt ten jest także wykorzystywany do szkolenia różnych grup zawodowych.

Szkolenia policjantów z grupy SPEED

Na początku listopada tego roku, na torze Silesia Ring w Kamieniu Śląskim funkcjonariusze grupy „SPEED” ćwiczyli najbardziej ryzykowne elementy jazdy – poślizgi, hamowanie na mokrej nawierzchni czy kontrolę samochodu tracącego przyczepność. W końcu jazda „na sygnałach” zawsze wiąże się z ryzykiem, dlatego wymaga stałego podnoszenia umiejętności. W szkoleniu zorganizowanym przez Wydział Ruchu Drogowego we współpracy z Wydziałem Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu wzięli udział policjanci z całego województwa, wchodzący w skład grupy SPEED – tej która znana jest przede wszystkim z pościgów za najszybszymi kierowcami na drogach.

Grupa powstała w lipcu 2019 roku, a jej celem jest zwalczanie najniebezpieczniejszych zachowań na drodze, w tym walka z piratami drogowymi. Aby skutecznie i bezpiecznie wykonywać obowiązki policjanci muszą stale podnosić swoje umiejętności, gdyż jak sami podkreślają jazda z wykorzystaniem sygnałów pojazdu uprzywilejowanego, jest zawsze narażona na większe ryzyko. Dzięki takim szkoleniom, policjanci mogą doskonalić techniki przydatne w sytuacjach szczególnie niebezpiecznych lub trudnych. Na specjalnie przygotowanym torze Silesia Ring policjanci mieli do dyspozycji tzw. płytę poślizgową, gdzie ćwiczyli manewry hamowania i omijania przeszkód w warunkach zmniejszonej przyczepności. Tylko od początku bieżącego roku mundurowi z grupy ,,SPEED” ujawnili blisko 21 000 wykroczeń i i ponad 100 przestępstw drogowych. Policjanci zatrzymali także 790 dowodów rejestracyjnych i 225 praw jazdy.

Zobacz: Uciekał BMW 440i przed Policją, sąd nakazał mu sprzedać auto!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności