REKLAMA

Bezpłatna kontrola świateł nie tylko w Warszawie? Zobacz gdzie i kiedy!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 8 listopada 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

W ramach akcji „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” polscy kierowcy będą mogli bezpłatnie skontrolować oświetlenie w swoim samochodzie na jednej z ponad 1300 stacji kontroli pojazdów. Co ważne, nie tylko Warszawa włączyła się do tej akcji, ale także dziesiątki innych miast w Polsce.

Prawidłowe działanie świateł jest uwarunkowane, poza ich ogólnym stanem technicznym, właściwym ustawieniem ich wysokości, prawidłowym rozkładem granicy światła i cienia oraz natężeniem emitowanego światła. O tym jak jest to ważne przekonują nocne podróże przez Polskę, kiedy to notorycznie spotyka się auta, których reflektory po prostu oślepiają innych kierowców. Paradoksalnie, kierowca takiego auta naraża na zagrożenie nie tylko siebie, ale przede wszystkim innych uczestników ruchu.

Darmowa kontrola świateł w aucie lub motocyklu

Aby uświadomić kierowców na temat tego, jak ważne jest prawidłowe ustawienie i regulacja świateł w samochodzie,kolejny już rok odbywają się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach kontroli pojazdów, funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego, zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów, należących do Polskiego Związku Motorowego, działających w sieci DEKRA, jak też na innych stacjach, które zgłosiły chęć uczestnictwa w kampanii.

Zobacz: Test Alfa Romeo Giulia Veloce Ti Q4 2.2 Diesel

W dniach 23.10, 6.11, 20.11. oraz 4.12.2021 r. kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić światła swoich pojazdów. Aplikacja Yanosik „doprowadzi” jej użytkowników do najbliższej stacji kontroli wspierającej przedsięwzięcie. Ponadto kampania będzie promowana przez firmę Screen Network, która na swoich ekranach LED, rozlokowanych w całym kraju, wyemituje spot zachęcający do regularnego sprawdzania świateł pojazdu.

W wybranych terminach, policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne, podczas których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdu. Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Partnerami przedsięwzięcia są: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Polski Związek Motorowy, DEKRA, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji, a także Firma Neptis S.A. – operator znanego wśród kierowców komunikatora Yanosik oraz firma Screen Network S.A. Czas trwania kampanii – 23.10 – 15.12.2021 r. Pełna lista stacji diagnostycznych, które biorą udział w kampanii znajdziesz tutaj. Wykaz można znaleźć także na stronach jednostek Policji w całej Polsce oraz partnerów kampanii. Stacja Kontroli Pojazdów ITS przy ul. Jagiellońskiej 80 w Warszawie będzie funkcjonować w ramach kampanii w godz. 8-14.

Zobacz: Zmatowiałe reflektory – polerowanie czy wymiana na nowe?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności