REKLAMA

Gosia Rdest znowu ściga się w Alpine Europa Cup i zalicza dobry start!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Alpine · Dodane: 9 kwietnia 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Gosia Rdest ponownie na torze prestiżowego pucharu Alpine Europa Cup – w wielkanocny weekend Polska zawodniczka zaliczyła dwa finisze na ósmej pozycji. Ósmą lokatę uzyskała także w klasyfikacji generalnej. Ten wynik to nadzieja na sukcesy w kolejnych rundach.

Sobotnie sesje treningowe w Nogaro pokazały jak bardzo wyrównany jest poziom w czołówce tegorocznego pucharu Alpine. Gosia Rdest zakończyła sobotnie wyścigi zadowolona z siódmego i kolejno szóstego czasu. Podczas pierwszej sesji kwalifikacyjnej na wąskim odcinku toru Polka została zablokowana przez dwójkę rywali. Skończyło się ósmą pozycją na starcie pierwszego wyścigu.

Wyścig w Nogaro

Pierwszy wyścig przebiegł bardzo dobrze i po chwili znalazła się na szóstej pozycji. Błąd jednego z rywali sprawił, że jadąca za nim Rdest musiała zwolnić, przez co wróciła na ósme miejsce. Równe tempo jazdy pozwoliło jej dowieźć je do mety.

W poniedziałek Gosia Rdest rozpoczęła rywalizację z dziewiątej pozycji. Tempo wyścigowe było już lepsze, co pozwoliło na szybki awans jedno miejsce wyżej. Ostatecznie Polka dojechała ponownie na ósmej pozycji do mety. Jak sama podkreśla:

Ogólnie jestem zadowolona z tej rundy. Stawka w tym roku jest dużo mocniejsza, jest więcej kierowców. Wynik ostatniego weekendu nie jest dla mnie satysfakcjonujący i liczę na więcej. W tym momencie najważniejsze dla nas jest szukanie miejsc do poprawy i krok po kroku powinniśmy być bliżej liderów – oby tak było już za miesiąc podczas kolejnej rundy

Tegoroczny kalendarz Alpine Europa Cup składa się z sześciu rund. Kierowcy wystartują łącznie w 12 wyścigach na torach Francji, Belgii, Hiszpanii i Portugalii. Kolejne rundy odbędą się na Magny-Cours, Spa, Circuit de Barcelona-Catalunya, Paul Ricard i Portimao.

Kalendarz sezonu 2021

  1. Nogaro 3-5 kwietnia
  2. Magny-Cours 7-9 maja
  3. Spa 18-20 czerwca
  4. Barcelona 2-4 września
  5. Le Castellet 1-3 października
  6. Portimao 22-24 października

W tym sezonie Gosia jeździ w zespole Chazel. Team Chazel to utytułowana marka znana zarówno z francuskich jak i z europejskich torów oraz odcinków specjalnych. Od 1994 roku zajmują się przygotowaniem i obsługą samochodów rajdowych oraz wyścigowych na najwyższym poziomie.

Zobacz: Gosia Rdest wysoko w generalce całego pucharu Alpine Europa Cup!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności