REKLAMA

Bolid Alfa Romeo Racing Orlen C41 został zaprezentowany w Polsce!

Autor: Marcin Maksymiuk · Zdjęcia: ARRO · Dodane: 22 lutego 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Teatr Wielki w Warszawie stał się miejscem premiery nowego bolidu zespołu Alfa Romeo Racing Orlenu oznaczonego symbolem C41. Jest to pierwsza w historii prezentacja wyścigowej maszyny Formuły 1 jaka miała miejsce w Polsce. Zobaczcie jak wygląda nowy bolid Alfy Romeo Racing Orlen.

W samo południe w Teatrze Wielkim w Warszawie miała miejsce światowa prezentacja bolidu Formuły 1 zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN. Było to pierwsze wydarzenie tego typu w Polsce. Niestety z racja na obostrzenia związane z koronawirusem, goście zostali ograniczeni do niezbędnego minimum.

Alfa Romeo C41

Jak na Teatr Wielki przystało, prezentacji towarzyszyła wyjątkowo artystyczna oprawa. Muzyka Chopina i Pucciniego grana na żywo oraz taniec w wykonaniu artystek baletowych tylko dodał splendoru całemu wydarzeniu. Jednak nie muzyka i taniec były dzisiaj najważniejsze. Najważniejszy był moment odsłonięcie tegorocznego bolidu C41 teamu Alfa Romeo Racing ORLEN, wyprodukowanego przez Szwajcarską ekipę Sauber Group z Hinwil. Kolorystka bolidu została utrzymana w biało-czerwonych barwach, tym razem w układzie mocniej nawiązujących do flagi naszego kraju. W końcu to z Polski pochodzi tytularny sponsor teamu, firma Orlen.

Zobacz: Robert Kubica jako ambasador marki Alfa Romeo w Polsce!

Pod maską bolidu kryje się całkiem nowa, hybrydowa konstrukcja silnika Ferrari o pojemności 1600 ccm. Ze względu na ograniczenia narzucone przez przepisy, samochód wykorzystuje wiele elementów swojego poprzednika, a jednocześnie zwraca uwagę swoim odnowionym wyglądem, w szczególności tzw. stożkową końcówką nosa (ang. nosecone) obszarem, na którym zespół postanowił skupić swoje wysiłki. W prezentacji udział wzięli kierowcy teamu Kimi Räikkönen i Antonio Giovinazzi oraz kierowca testowy i rozwojowy Robert Kubica.

Zobacz: Alfa Romeo daje 5 lat gwarancji na swoje auta od 2021 roku!

Już w najbliższy piątek pod Barceloną będziemy mieli okazję zobaczyć bolid jadący po torze podczas dnia filmowego. Następnym etapem są testy przedsezonowe na torze w Sakhir (12-14 marca), gdzie cały team będzie ciężko pracował nad jak najlepszymi ustawieniami bolidu C41. Tegoroczne, skrócone testy w Bahrajnie będzą dla zespołu jedyną szansą na dopracowanie bolidu przed otwierającym sezon Grand Prix Bahrajnu.

Frédéric Vasseur, szef zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN i dyrektor generalny Sauber Motorsport AG:

Wprowadzenie nowego samochodu jest zawsze emocjonującym momentem, kulminacją miesięcy wysiłków wszystkich w fabryce i początkiem nowej przygody. Myślę, że filozofia, na której opiera się zespół, pozostaje ta sama – jutro musimy wykonać lepszą pracę niż dzisiaj. Skończyliśmy poprzedni sezon na 8. pozycji, więc musimy dążyć do lepszego wyniku w 2021 roku. Aby to zrobić, musimy doskonalić się w każdym dziale, przy torach i z powrotem w centrali. Każdy zespół na starcie ma teraz bardzo duże oczekiwania: wszystkie zespoły oczekują dobrej pracy zimą i dobrej pozycji na pierwszy wyścig, ale wkrótce nadejdzie czas, aby wszyscy pokazali swoje karty.

Jan Monchaux, Dyrektor Techniczny Alfa Romeo Racing ORLEN:

C41 to wynik bardzo nietypowej sytuacji w Formule 1, w której przepisy uniemożliwiły nam opracowanie całego nowego samochodu na ten rok. Z tego powodu nasz samochód z 2021 roku ma wiele wspólnych części z C39, z wyjątkiem tych, do których zmiany zmusiły nas przepisy – takich jak podłoga – oraz stożek nosowy, w który zainwestowaliśmy nasze dwa żetony rozwoju. Oznacza to, że poznamy samochód znacznie lepiej niż zwykle, kiedy dojdziemy do testów, ale nadal kluczowe będzie wykorzystanie tych trzech dni, aby sprawdzić, czy rzeczywistość odpowiada naszym oczekiwaniom i poznać nowe opony. Jesteśmy gotowi na nowy sezon i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć nasz nowy samochód na torze.

Zobacz: Robert Kubica będzie się ścigał w wyścigach ELMS!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności