REKLAMA

Robert Kubica będzie się ścigał w wyścigach ELMS!

Autor: Marcin Maksymiuk · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 12 lutego 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Robert Kubica został oficjalnie przedstawiony jako kierowca belgijskiego teamu WRT w wyścigach długodystansowych ELMS! Debiut Polaka za kierownicą nastąpi 18 kwietnia na torze w Barcelonie.

Stało się to na co czekaliśmy od dawna. Poznaliśmy zespół, który będzie reprezentował Robert Kubica oraz serię w której będzie się ścigał. Zespół to belgijski WRT Team który ma na swoim koncie sukcesy w  wyścigach GT3. Seria w której będzie się ścigał nasz rodak to wyścigi długodystansowe ELMS – European Le Mans Series. Każdy z serii 6 wyścigów trwa 4 godziny. Sezon zacznie się 18 kwietnia na torze Circuit de Barcelona-Catalunya w Hiszpanii. Na tym samym torze odbędą się przedsezonowe testy.

Robert Kubica powiedział:

Bardzo się cieszę, że dołączam do Team WRT, co stanowi nowy rozdział w mojej karierze i nowe wyzwanie także dla zespołu. Razem odkryjemy wiele nowych rzeczy w serii o bardzo silnej i konkurencyjnej serii , stworzonej przez utalentowanych zawodników. To będzie mój pierwszy pełny sezon w wyścigach długodystansowych, w którym będę dzielił samochód z kolegami z zespołu –  coś, co odkryłem kilka dni temu w Daytona i nie mogę się doczekać rozpoczęcia współpracy z zespołem, w fabryce i na torze. Cały projekt jest niesamowicie motywujący i chciałbym gorąco podziękować Vincentowi, który bardzo się do tego przyczynił.

Z kolei szef zespołu, Vincent Vosse, powiedział:

Jesteśmy bardzo podekscytowani dodaniem wyścigów wytrzymałościowych samochodów sportowych do naszego portfolio działań, ponieważ ta kategoria jest naprawdę kluczowym elementem DNA, historii i tradycji sportów motorowych. Od chwili, gdy zdecydowaliśmy się wejść do FIA WEC, podjęliśmy próbę podwojenia wysiłków za pomocą programu ELMS i cieszymy się, że możemy zrealizować również ten plan. Z pewnością pomoże nam uczyć się więcej i szybciej, gdy podejmiemy to nowe wyzwanie w LMP2. Powiedzieć, że z radością witamy Roberta w rodzinie WRT to za mało powiedziane. Wszyscy, a szczególnie ja osobiście, darzymy i podziwiamy Roberta jako kierowcę i człowieka. To prawdziwy zawodnik wyścigowy, człowiek napędzany niepohamowaną pasją. Rozmawialiśmy z nim w przeszłości, a teraz możliwość pracy z nim to kolejne spełnienie marzeń. Nie możemy się doczekać, aby ogłosić resztę składu. Obecnie TESETUJEMY innych kierowców.

Robert został przedstawiony jako pierwszy oficjalny kierowca teamu, resztę składu poznamy w najbliższym czasie. Jest to kolejna nowa seria wyścigowa dla doświadczonego kierowcy, który startował w Formule 1, Rajdowych Mistrzostwach Europy czy wyścigach z serii DTM.

Zobacz: Robert Kubica jako ambasador marki Alfa Romeo w Polsce!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności