REKLAMA

Elektryczne Volkswageny i Audi „Made in China”? Chińczycy dopięli swego!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Volkswagen · Dodane: 12 lutego 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Chiny wspomogą koncern Volkswagen Audi Group w produkcji samochodów elektrycznych. Niemiecki koncern skorzysta z wiedzy chińskich inżynierów i państwowych firm, którzy produkują takie pojazdy takich marek jak Hongqi, Bestune i Jiefang.

W Chińskiej Republice Ludowej powstać ma nowa firma, która produkować będzie m.in. samochody elektryczne. Przedsiębiorstwo ma zostać utworzone w wyniku współpracy firm Audi AG z siedzibą w Ingolstadt, Niemcy („Audi”), Volkswagen (China) Investment Co., Ltd z siedzibą w Pekinie, Chińska Republika Ludowa („VCIC”) i China FAW Corporation Limited z siedzibą w Changchun, Chińska Republika Ludowa („FAW”). Nowy podmiot będzie miał siedzibę w Chinach.

Niemieckie samochody elektryczne z Chin?

W ramach swej działalności, nowo powstała firma ma produkować pojazdy elektryczne wyposażone w akumulatory. Zarówno Audi, jak i VCIC należą do grupy Volkswagen, która prowadzi działalność na całym świecie, w tym w Polsce, w zakresie rozwoju technologii, produkcji, wprowadzania do obrotu i sprzedaży samochodów osobowych, lekkich samochodów dostawczych, ciężarówek, autobusów, autokarów, podwozi do autobusów i silników wysokoprężnych, motocykli, w tym części zamiennych i akcesoriów do każdego z nich.

Zobacz: Volkswagen Golf 8 R czyli większa moc, tryb DRIFT i nowe hamulce!

Z kolei firma FAW to chińka, państwowa spółka, będąca producentem działającym w sektorze motoryzacyjnym i należącym  do Grupy FAW, aktywnie działającej głównie na rynku w Chinach. Czym się zajmuje? Chińska grupa FAW produkuje i dystrybuuje samochody osobowe, ciężarowe, busy, autokary i inne pojazdy. Do tego zajmuje się też produkcją części zamiennych do samochodów. Grupa FAW obejmuje takie marki samochodowe jak Hongqi, Bestune i Jiefang (auta ciężarowe), a jej podstawowy obszar biznesowy obejmuje również wspólne przedsięwzięcia i współpracę zewnętrzną, nowopowstające biznesy, działalność zagraniczną i środowisko przemysłowe. Czy niemiecki koncern nie straci na tej współpracy? A może zyska znacznie więcej niż niektórzy sądzą? Zobaczymy.

Zobacz: Fabryka aut elektrycznych Volkswagena w Ameryce Północnej!

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności