REKLAMA

Wyścigowe BMW M2 Cup otrzymają opony Goodyear!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 15 lutego 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Wyścigowe BMW M2 Cup otrzymają opony Goodyear. Puchar ten stworzony przez BMW M Motorsport ma być szansą dla młodych talentów w drodze do wyższych serii wyścigowych. Tym samym Goodyear będzie dostawcą opon w inauguracyjnym sezonie BMW M2 Cup, który rusza w tym roku.

BMW M2 Cup to zupełnie nowy puchar wyścigowy. Adresowany jest do obiecujących, młodych talentów, którzy chcą nabyć doświadczenie i umiejętności wyścigowe przydatne w wyższych seriach. Według ustaleń organizatorów, poszczególne rundy pucharu będą odbywały się w ramach wyścigów poprzedzających bardziej prestiżowe zawody DTM (Wyścigi Niemieckich Samochodów Klasy Turystycznej). W swoich założeniach BMW M2 Cup ma umożliwić debiutantom z juniorskich serii wyścigowych i kartingu angaż do zawodów gdzie rywalizują ze sobą kierowcy w znacznie potężniejszych samochodach z napędem na tylne koła.

Nowa seria wyścigowa BMW M2 Cup

Promotorem serii BMW M2 Cup została firma Tolimit GmbH, która ma wieloletnie doświadczenie w sportach motorowych i promowaniu talentów. Z kolei Goodyear został oficjalnym dostawcą opon dla nowej serii. Fani wyścigów znają tę markę na pewno też z zawodów World Touring Car Cup oraz British Touring Car Championship. Marka może pochwalić się też sukcesami w wyścigach długodystansowych. Zdaniem Jörga Michaelisa, kierownika projektu BMW M2 Cup w firmie Tolimit, to kluczowa wartość tej współpracy: „Dzięki Goodyearowi zyskaliśmy niezawodnego partnera, który nie tylko jakościowo spełnia wymagania pucharu jednej marki, ale także w pełni popiera koncepcję promocji.”

Zobacz: Sportowa seria opon Goodyear SuperSport/R/RS na tor i na co dzień!

Filozofia BMW M2 Cup zakłada możliwie największą równość szans i przejrzystość. Samochody są przygotowywane centralnie, a podwozia są przydzielane kolejno każdemu kierowcy na każdy weekend wyścigowy. Ma to dać zawodnikom jak najlepszą okazję do zaprezentowania swoich umiejętności w uczciwym porównaniu z innymi początkującymi kierowcami.

Poprzez BMW M2 Cup chcemy zaoferować utalentowanym kierowcom atrakcyjną i opłacalną finansowo platformę, na której będą mogli wykazać się umiejętnościami w środowisku DTM, a w przypadku sukcesu nawet awansować

– wyjaśnił Thomas Felbermair, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu BMW M GmbH. Bardzo go cieszy fakt, że Goodyear został partnerem oponiarskim BMW, bo z jednej strony w pełni popiera on koncentrację na rozwoju kierowców, a z drugiej ma wieloletnie doświadczenie w sportach motorowych i konstruowaniu opon.

Goodyear i BMW

Kooperacja BMW i Goodyear ma już wieloletnią tradycję. Wcześniej oboje przez 7 lat współpracowali w ramach BMW 240i Cup na Pętli Północnej czy prowadząc prace rozwojowe w ramach programu BMW M3 GT2 w wyścigu Nürburgring 24h i innych międzynarodowych seriach wytrzymałościowych. Samochody biorące udział w BMW M2 Cup będą dostarczane z jedną specyfikacją opon typu slick i jedną deszczową.

Kalendarz zmagań w ramach BMW M2 Cup:

  1. 02 – 04.07.2021: Norisring (Niemcy)
  2. 23 – 25.07.2021: Eurospeedway Lausitz (Niemcy)
  3. 20 – 22.08.2021: Nürburgring (Niemcy)
  4. 03 – 05.09.2021: Red Bull Ring, Spielberg (Austria)
  5. 17 – 19.09.2021: TT Circuit Assen (Niderlandy)
  6. 01 – 03.10.2021: Hockenheim Baden-Württemberg (Niemcy)

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie. Firma zatrudnia 62 000 osób i wytwarza swoje produkty w 46 zakładach zlokalizowanych w 21 krajach na świecie. Posiada dwa Centra Innowacji w Akron (Stany Zjednoczone) i Colmar-Berg (Luksemburg), które dostarczają najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie produktów i usług, będących wyznacznikiem standardów i technologii w przemyśle.

Zobacz: Robert Kubica będzie się ścigał w wyścigach ELMS!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności