REKLAMA

Czterocylindrowe Mercedesy Klasy C, E, S oraz GLC i CLS mogą się zapalić

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 16 listopada 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Mercedes znowu na problem z czterocylindrowym silnikiem benzynowym. Tym razem pożar może wybuchnąć w modelach topowych jak Klasa E i S. Nieszczelność w układzie olejowym stanowi niebezpieczeństwo dla użytkowników samochodów.

Przedsiębiorca Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach marki Mercedes, 205, 213, 238, 222, 253, 257 (C-klasa, E-klasa, S-klasa, GLC, CLS), z 4-cylindrowym silnikiem benzynowym, może dojść do wycieku oleju z przewodu doprowadzającego i przewodu powrotnego oleju turbosprężarki. W konsekwencji olej może zetknąć się z gorącymi elementami, co grozi pożarem.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 14 pojazdów. Właściciele samochodów zostaną poinformowani o prowadzonej kampanii i konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego, w celu sprawdzenia połączeń śrubowych przewodu doprowadzającego i przewodu powrotnego oleju turbosprężarki i, w razie potrzeby, ich skorygowania.

Zpbacz: Mercedesy z silnikiem M282 mogą się zapalić w trakcie jazdy!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności