REKLAMA

Kubica ścigał się w Warszawie bolidem F1 z wyścigową łodzią F1H2O!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Orlen · Dodane: 10 sierpnia 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Kubica i Marszałek w pojedynku bolid Formuły 1 kontra łódź wyścigowa F1H2O! Taki pojedynek rozegrano w Warszawie dla upamiętnienia 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, która przypada 15 sierpnia. Tego też dnia poznamy wynik tej rywalizacji. Gdzie i o której godzinie? Zobaczcie sami’

W niedzielę 9 sierpnia tuż o świcie, w centrum Warszawy starły się dwa, całkowicie odmienne od siebie światy Formuły 1. Bartłomiej Marszałek i Robert Kubica w ramach unikalnego projektu PKN ORLEN zmierzyli się w motorsportowym pojedynku, by w niecodzienny sposób uczcić 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Rozstrzygnięcie pojedynku poznamy 15 sierpnia o godz.: 11:30!

Wyścig Kubicy i Marszałka w Warszawie

Prezes Prezes Zarządu PKN ORLEN podkreśla, że polski koncern angażuje się w projekty, które upamiętniają najważniejsze wydarzenia historyczne. Chce popularyzować i docierać z nimi do jak najszerszej grupy odbiorców, w tym szczególnie do młodego pokolenia. Wyścig ten to hołd dla bohaterów  Bitwy Warszawskiej, która wpłynęła nie tylko na historię Polski, ale jak się uważa na losy całej Europy.

Zobacz: Robert Kubica i Orlen razem z Alfa Romeo w Formule 1!

Autorem muzyki do finalnej wersji nowego filmu wizerunkowego jest jeden z najbardziej rozpoznawanych na świecie współczesnych polskich kompozytorów Radzimir Dębski, pseud. Jimek. Obaj kierowcy wystąpili też w dedykowanych wydarzeniu kaskach w specjalnym, okolicznościowym malowaniu. Projekt grafiki na kask dla Bartłomieja Marszałka przygotował Amadeusz Mierzwa. Autorem wzoru malowania na kask dla Roberta Kubicy oraz identyfikacji wizualnej wydarzenia jest wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Patryk Hardziej. Wyścig w sercu Warszawy nie został wcześniej zapowiedziany, a cały projekt utrzymywany był w ścisłej tajemnicy. Z wydarzenia powstała bogata relacja filmowa i zdjęciowa. Swoje wrażenia z wyścigu przedstawił pokrótce Kubica:

Nie przypuszczałem, że kiedykolwiek będę się ścigał z motorowodnym bolidem F1H2O, na dodatek w Warszawie! Bardzo podobał mi się format naszej rywalizacji z Bartkiem Marszałkiem, konfrontację tak bardzo odmiennych dyscyplin motorsportu są zawsze ciekawe. Muszę też przyznać, że mój rywal poprzeczkę zawiesił wysoko, ale wyniku naszej rywalizacji jeszcze nie zdradzę.

Swoje zadowolenie z tego niecodziennego projektu przedstawił także Bartłomiej Marszałek, kierowca motorowodnego bolidu F1H2O:

Do zespołu ORLEN Team dołączyłem na początku roku, ale wciąż nie miałem okazji, by wystartować w nowych barwach. Bardzo się cieszę, że w końcu pojawiła się wspaniała okazja. Możliwość uczczenia rocznicy bitwy, która rozegrała się w pobliżu mojego rodzinnego miasta jest dla mnie prawdziwym powodem do dumy. Nie spodziewałem się debiutu w tak wyjątkowych okolicznościach! 

Obok polskich przedstawicieli świata Formuły 1, gościnny udział w wydarzeniu wzięła również ORLEN Grupa Akrobacyjna Żelazny, która na niebie wykonała flagę Polski. W ramach upamiętnienia rocznicy Grupie Żelazny towarzyszył Boeing 737 „Marszałek Józef Piłsudski” należący do Polskich Sił Zbrojnych.

Kto wygrał pojedynek pomiędzy najszybszymi Polakami na lądzie oraz wodzie? Relacja na antenie TVP2 oraz w mediach społecznościowych PKN ORLEN już 15 sierpnia o godz.: 11:30.

Zobacz: Dwóch kierowców jednocześnie straciło prawo jazdy za wyścigi!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności