REKLAMA

Alfa Romeo sprzedała wszystkie jubileuszowe modele Quadrifoglio!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Alfa Romeo · Dodane: 16 czerwca 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Limitowana seria aut „Quadrifoglio 100° Anniversario”, którą Alfa Romeo przygotowała by uczcić 100-lecie historii Quadrifoglio Verde została wyprzedana. Włosi tym samym pokazali, że ich topowe modele cieszą się ogromnym zainteresowaniem na świecie, a sama marka osiąga znowu coraz lepsze wyniki sprzedaży.

Alfa Romeo ma powody do zadowolenia. Wszystkie 100 egzemplarzy sportowego modelu Giulia i 100 egzemplarzy Stelvio „Quadrifoglio 100° Anniversario”, które zostały przedstawione międzynarodowej prasie z okazji setnej rocznicy ikonicznego logo Quadrifoglio Verde, zostały sprzedane. W rezultacie modele te stały się nieosiągalnymi „pojazdami kolekcjonerskimi”, a ich właściciele, rozsiani po pięciu kontynentach, nabyli auta, które w przyszłości mogą osiągnąć ogromną wartość. Ten natychmiastowy sukces sprzedażowy potwierdza niezwykle pozytywny trend marki. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy obecnego roku Alfa Romeo odnotowała ogromny wzrost sprzedaży, a liczba sprzedanych samochodów we Włoszech potroiła się.

Sportowa seria Quadrifoglio ma już 100 lat!

Minęło już sto lat od zwycięskiego występu kierowcy Ugo Sivocci, który 15 kwietnia 1923 roku przejechał do mety jako pierwszy w wyścigu Targa Florio za kierownicą wersji „Corsa” RL – pierwszego samochodu Alfa Romeo ozdobionego wspaniałym logo Quadrifoglio Verde. Od tamtego czasu Quadrifoglio stało się symbolem Alfy Romeo – wytwornej, włoskiej elegancji sportowej, wyróżniającej samochody marki o najwyższych osiągach. Dotyczy to nie tylko tych, które startują na torach wyścigowych, ale również najmocniejszych i najbardziej ekskluzywnych wersji drogowych.

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio z jubileuszowej serii „100° Anniversario”

Limitowana edycja Giulii i Stelvio „Quadrifoglio 100° Anniversario” dumnie prezentuje jubileuszową interpretację legendarnego logo, stworzoną w nowoczesnym stylu przez zespół projektantów Centro Stile Alfa Romeo. Przy zachowaniu solidności i elegancji oryginalnego wzoru, zmieniono jedynie kolorystykę. Współczesne akcenty kolorystyczne nawiązują do wspaniałych samochodów marki i słynnych zwycięstw sportowych, które na stałe zapisały się w naszej kolektywnej wyobraźni. Turbodoładowany silnik V6 o pojemności 2.9 litra i mocy 520 KM, wyposażony w mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, zapewnia optymalne przeniesienie momentu obrotowego, zwiększając stabilność, zwinność i szybkość pokonywania zakrętów. Nowe zaciski hamulcowe w złotym kolorze, osłona chłodnicy oraz obudowy lusterek z wykończeniami z widocznym włóknem węglowym stanowią dodatkowe elementy wyrazistej stylistyki. We wnętrzu znajdują się nowe złote przeszycia oraz jubileuszowa plakietka na desce rozdzielczej zdobiąca sportowe wnętrze. W kabinie dominuje włókno węglowe z nowym trójwymiarowym wykończeniem, a kierownica jest obszyta skórą i Alcantarą, oraz wykończona włóknem węglowym.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności