REKLAMA

Seniorzy trenowali jazdę na torze wyścigowym w Krakowie

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Bezpieczny Kraków · Dodane: 24 maja 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Moto Park Kraków gościł 20 maja 2021 roku seniorów, którzy brali lekcje z doskonalenia techniki jazdy. Szkolenie współprowadzi policjanci z krakowskiej drogówki omawiając w części teoretycznej zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Z kolei część praktyczna odbyła się w ramach symulowanych jazd bezpośrednio na torze Moto Park Kraków.

Problemy z seniorami za kierownicą są coraz częściej nagłaśniane w mediach  czy sieciach społecznościowych. Trudności z odnalezieniem się na nowoczesnych i rozbudowanych trasach szybkiego ruchu i jazda nimi pod prąd to tylko te najgłośniejsze. Dlatego powstał jakiś czas temu pomysł, aby edukować seniorów i poprawiać ich umiejętności za kierownicą. W ten oto sposób 20 maja 2021 po raz drugi w tym roku odbyło szkolenie „Szczęśliwa siódemka” w ośrodku doskonalenia techniki jazdy Moto Park przy ul. Rzepakowej. Projekt realizowany jest przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Krakowa we współpracy z Komendą Miejską Policji w Krakowie i Małopolską Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego jest skierowany do krakowskiej grupy aktywnych seniorów.

Szkolenia dla seniorów – Moto Park Kraków

Szkolenie podzielone zostało na dwie części – teoretyczna i praktyczną. W części teoretycznej, którą poprowadzili policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, uczestnikom przypomniano aktualne przepisy ruchu drogowego oraz przedstawiono najczęstsze błędy zarówno kierowców jak i pieszych, które są przyczyną wypadków na drogach. Policjanci omówili też z uczestnikami jakie jest obowiązkowe wyposażenie samochodu osobowego oraz zwracali uwagę na zachowanie ostrożności i dostosowywanie jazdy nie tylko do obowiązujących przepisów, ale również warunków na drodze i własnych możliwości.

W części praktycznej seniorzy mogli na torze jazdy sprawdzić swoje umiejętności pod okiem instruktorów ośrodka Moto Park Kraków. Oprócz szkolenia z awaryjnego hamowania, awaryjnej zmiany pasa ruchu i jazdy w poślizgu seniorzy mogli skorzystać z symulatora dachowania oraz symulatora zdarzeń drogowych. Dla większości z nich były to rzeczy zupełnie nowe, które pozwoliły im spojrzeć na jazdę autem w zupełnie nowy sposób. Szkoda tylko, że tego typu szkolenia nie są bardziej popularne.

Zobacz: Szkolenie Mercedes Safety Experience &  – zakres, cena, lokalizacja

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności