REKLAMA

Goodyear Eagle F1 SuperSport R z homologacją Porsche 911 GT3

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Porsche · Dodane: 24 maja 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Porsche 911 GT3 będzie wyjeżdżać z salonu na oponach Goodyear Eagle F1 SuperSport R, które uzyskały homologację Porsche. Eagle F1 SuperSport R należy do flagowej linii opon Goodyear Eagle F1 SuperSport klasy UUHP, do której zaliczają się również opony SuperSport i SuperSport RS.

Porsche 911 GT3 to niesamowite auto, zwłaszcza pod katem aerodynamicznym. Po wykonaniu około 700 symulacji i spędzaniu ponad 160 godzin na dostrajaniu samochodu w tunelu aerodynamicznym,projektanci uzyskali ogromne postępy względem poprzednika. Przy 200 km/h, i to w fabrycznej specyfikacji, nowe 911 GT3 wytwarza o 50% większą siłę docisku niż jego poprzednik, a w ustawieniu z maksymalną siłą docisku wzrost ten wynosi ponad 150%. Jeśli dodać do tego moc 510 KM i przyspieszenie 0-200 km/h w 10,8 s to uzyskamy obraz nieprawdopodobnie szybkiego samochodu. Dlatego nic dziwnego, że także opony musiały spełniać sportowe parametry.

Opony Goodyear Eagle F1 SuperSport R

Przedstawiciele niemieckiego koncernu samochodowego uznali, że najlepsza do tego modelu będzie opona Goodyear Eagle F1 SuperSport R, przeznaczona przede wszystkim do szybkiej jazdy na suchej nawierzchni. Oferuje doskonałą stabilnością na zakrętach, którą zapewniają mostki w wewnętrznym rowku bieżnika, zmniejszające deformacje bloków bieżnika powstające pod wpływem ekstremalnych sił działających na zakrętach.

Eagle F1 SuperSport R ma wyróżniać się też doskonałą precyzją kierowania i sprzężeniem zwrotnym, które uzyskano dzięki optymalizacji śladu opony, co przełożyło się na bardziej równomierny rozkład ciśnienia. Opona Goodyear Eagle F1 SuperSport R będzie montowana w nowym Porsche 911 GT3 w rozmiarach 255/35ZR20 z przodu i 315/30ZR21 i z tyłu.

Zobacz: Opona Bridgestone Potenza Sport lepsza niż Michelin Pilot Sport 4 S!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności