REKLAMA

Porsche mierzy hałas, aby sprawdzić wytrzymałość części samochodowych

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 12 stycznia 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Asystent Sounce to najnowszy produkt Porsche, który wykorzystując sztuczną inteligencję, potrafi skutecznie wykrywać szumy tła. Tego typu technologia może być wykorzystywana na przykład do testów konstrukcji i części samochodu. Sounce może między innymi usprawnić procesy rozwoju i produkcji komponentów w przemyśle motoryzacyjnym.

Sounce korzysta z technologii, która – wykorzystując metody uczenia głębokiego – może niezawodnie i precyzyjnie wykrywać hałas, na przykład podczas testów wytrzymałościowych. W szczególności pozwala to odciążyć inżynierów odpowiedzialnych za rozwój, którzy normalnie muszą być osobiście obecni podczas takich testów. Asystent umożliwia również dokładniejszą dokumentację błędów i upraszcza analizę ich pierwotnych przyczyn.

„Sounce pozwala niezawodne sprawdzać, jak powstaje hałas pochodzący od elementów nośnych – na bieżąco i w zróżnicowanych warunkach. Dzięki temu mamy lepsze możliwości analizy na etapie wczesnego testowania komponentów”

– powiedziała Patricia Rennert, szefowa działu rozwiązań przemysłowych w Porsche Digital. Testowanie akustyki oparte na sztucznej inteligencji (AI) poprawia jakość i zmniejsza koszty w szerokim zakresie zastosowań.

Asystent Sounce  – nie tylko dla przemysłu motoryzacyjnego

Nowa technologia bazuje na wykrywaniu anomalii i może być wykorzystywana w różnych obszarach – na przykład podczas testów, w których liczne różne sygnały akustyczne utrudniają analogową analizę „na słuch”.

Zobacz: Części zamienne wycofane z produkcji wydrukujesz na drukarce 3D!

Dział rozwiązań przemysłowych Porsche Digital zaprojektował i opracował nowe rozwiązanie we współpracy z działem rozwoju Porsche AG, jako tzw. Software as a Service (SaaS, z ang. oprogramowanie jako usługa). Za obsługę technologii odpowiada Porsche Digital.

Opracowywanie rozwiązań technologicznych dla przemysłu to nasza podstawowa kompetencja – i dlatego jest jednym ze strategicznych obszarów naszej działalności. Sounce w imponujący sposób demonstruje możliwości, które oferują nasi eksperci, w szczególności ci od zaawansowanych technologii

– powiedział Mattias Ulbrich, dyrektor generalny Porsche Digital GmbH. Po pilotażowym wdrożeniu rozwiązanie jest teraz oferowane klientom zewnętrznym. Zapytania w jego sprawie można przesyłać za pośrednictwem strony internetowej www.sounce.io.

Zobacz: Jak długo dostępne są części samochodowe w ASO?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności