REKLAMA

Z Porsche Cayenne może wyciekać paliwo! Rusza akcja serwisowa!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Porsche · Dodane: 19 sierpnia 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Kilka wersji Porsche Cayenne zagrożone jest wyciekiem paliwa. W związku z tym Porsche wzywa do serwisów właścicieli wybranych egzemplarzy. Łącznie na polskim rynku akcja obejmie prawie 200 samochodów.

Pożar auta to ostatnia rzecz jakiej spodziewać się może kierowca nowego samochodu. Tym bardziej jeśli auto należy do klasy wyższej. Wbrew pozorom nie jest to zjawisko odosobnione i często przyczynia się do tego drobny błąd konstrukcyjny bądź wada materiałowa. W przeszłości problem płonących aut miały już takie marki jak Ferrari, Porsche czy Audi. Niedawno ogromną akcję serwisową przeprowadziła Toyota, symbol bezawaryjności. W samej tylko Polsce musiała wezwać do serwisów aż 50 tysięcy aut! Teraz podobną akcję ogłasza Porsche. Z tą różnicą, że w komunikacie nie pada bezpośrednio informacja o ryzyku pożaru. Ale wyciekająca benzyna z przewodów paliwowych zawsze niesie takie ryzyko. Na szczęście problem w Porsche dotyczy niewielkiego wolumenu aut.

Porsche Cayenne zagrożone wyciekiem paliwa

Jak wynika z komunikatu przekazanego przez UOKiK, w samochodach marki Porsche może dojść do wycieku paliwa. Wszystkiemu winne jest osłabione szybkozłącze na przewodzie dopływu paliwa. W wadliwych egzemplarzach, może okazać się ono nieszczelne przy bardzo wysokich temperaturach w komorze silnika. Tym samym może to spowodować wyciek paliwa z szybkozłącza przewodu paliwowego.

Zobacz: Tłoki do Porsche 911 GT2 RS tworzy drukarka 3D!

Zdaniem Porsche efektem tego będzie tylko zapach benzyny. Ale nieszczelność układu paliwowego to przecież jedna z najważniejszych przyczyn pożarów aut na świecie. Porsche wykryło wadliwe szybkozłącze w modelach:

  1. Cayenne Turbo (9YA),
  2. Cayenne Turbo S E-Hybrid (9YA),
  3. Cayenne Turbo Coupé (9YB)
  4. Cayenne Turbo S E-Hybrid Coupé (9YB).

Z informacji wynika, że na samym tylko polskim rynku akcja serwisowa obejmie 178 samochodów marki Porsche. Koncern zadeklarował, że właściciele objętych kampanią samochodów będą listownie zapraszani do Autoryzowanych Stacji Obsługi, w celu wymiany przewodu dopływu paliwa znajdującego się w przedziale silnika. Informacji związanych z kampanią udziela Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. (adres: ul. Krańcowa 44, 61-037 Poznań; tel.: 61 650 35 54).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności