REKLAMA

Jak szybko uzbierać 21 punktów karnych? Wystarczy pokłócić się z żoną!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 18 sierpnia 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali motocyklistę, który złamał szereg przepisów drogowych. Za swoje wykroczenia otrzymał wysoki mandat karny i 21 punktów karnych. Mimo że jechał motocyklem, odebrano mu tylko prawo jazdy kat. B. Dlaczego?

Policjanci z lubińskiej drogówki wchodzący w skład grupy SPEED, realizując działania pn. „Prędkość”, namierzyli pirata drogowego, który swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie na drodze. Mężczyzna kierując motocyklem dwa razy wyprzedzał w miejscu, gdzie jest to niedozwolone, przekroczył linię ciągłą, a następnie w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość aż o 107 km/h. Jak ustalili policjanci, 42-letni legniczanin nie powinien kierować jednośladem, gdyż nie posiadał do tego uprawnień. Mężczyzna będzie musiał teraz zapłacić mandat karny w wysokości 2 tys. zł. Na jego „konto” wpłynęło też 21 punktów karnych.

Motocyklista pokłócił się z żoną

Funkcjonariuszy poruszających się nieoznakowanym BMW 330i zainteresowała wysoka prędkość, z jaką poruszał się kierujący motocyklem i towarzyszące tej jeździe wykroczenia. Policjanci twierdzą, że próbowali zatrzymać pirata najszybciej jak było to możliwe. Jednak zanim mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy, zdążył dwa razy nie zastosować się do zakazu wyprzedzania, przekroczyć linię ciągłą, a następnie kontynuował swoją jazdę w terenie zabudowanym, jadąc 157 km/h w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. Tego typu naruszenia przepisów drogowych nie mogły pozostać bez kary.

Zobacz: Ilu kierowców straciło prawo jazdy za jazdę +50km/h w mieście?

Wynik kontroli był prosty do przewidzenia. 42-letni mieszkaniec Legnicy został nie tylko ukarany mandatem oraz punktami karnymi. Zostało mu również zatrzymane prawo jazdy kat. B. Mężczyzna bowiem, jak się okazało, nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. 42-latek swoje zachowanie tłumaczył, że w ten sposób próbował ostudzić swoje emocje po kłótni z żoną. Kwota nałożonego mandatu karnego to 2 tys. zł. Z kolei na jego konto zostało dopisanych 21 punktów karnych.

Zobacz: Rekordowe przekroczenia prędkości przez kierowców w Polsce!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności