REKLAMA

WTCC Niemcy – ostra walka na torze Nurburgring!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 1 czerwca 2016
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

W obu wyścigach WTCC na torze Nurburgring w Niemczech na podium zameldował się Norbert Michelisz. Wyścig  przebiegał w emocjonujących warunkach, jednak Honda nadal traci punkty do prowadzącego w rywalizacji zespołu Citroena. 

Choć po starcie pierwszego wyścigu musiał omijać wolniejszych rywali i spadł na ósme miejsce, Michelisz popisał się następnie serią imponujących manewrów wyprzedzania i przebił na trzecią pozycję. Ruszając do drugiego wyścigu z drugiego pola, Węgier już w pierwszym zakręcie objął prowadzenie, a następnie zachował zimną krew gdy spadł na drugą lokatę w sekcji „Grand Prix” toru Nuburgring. Dzięki dobremu tempu Norbert był w stanie finiszować zaledwie pół sekundy za zwycięzcą.

Zobacz: WTCC Węgry 2016 – Citroen znowu liderem!

Po niemal pewne zwycięstwo w pierwszym wyścigu jechał kolejny z kierowców Hondy, Tiago Monteiro, ruszający z pole position. Na ostatnim okrążeniu, w szybkiej sekcji Nordschleife, Civic WTCC Portugalczyka wypadł jednak z trasy z powodu przebitej opony i uderzył w bariery. Tiago trafił następnie do pobliskiego szpitala na szczegółowe badania, ale jeszcze tego samego dnia wrócił do zespołowego garażu. Nie mógł jednak wystartować w drugim wyścigu. Trudny weekend solidnym wynikiem zakończył z kolei Rob Huff, mistrz świata z sezonu 2012. Po wymianie silnika, Brytyjczyk musiał ruszać do pierwszego wyścigu z ostatniego rzędu, ale w widowiskowym stylu przebił się z szesnastego na czwarte miejsce, po które sięgnął także w drugim wyścigu.

Zobacz: WTCC Słowacja 2016 – Honda prowadzi w generalce!

Po weekendzie na trudnym, 26-kilometrowym torze w Niemczech, Tiago, Rob i Norbert nadal zajmują odpowiednio drugie, trzecie i czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Całą trójkę rozdzielają w niej zaledwie cztery punkty. Honda wciąż zajmuje drugą pozycję w klasyfikacji producentów.

Komentarze kierowców po wyścigu

„Nie spodziewałem się dwóch finiszów na podium – przyznał Michelisz. – Na początku pierwszego wyścigu straciłem sporo czasu po tym, jak jeden z rywali ledwie ruszył. Spadłem na ósme miejsce, ale jechałem dość ostrożnie i byłem w stanie przebić się na trzecią pozycję. Dobrze wystartowałem do drugiego, głównego wyścigu i objąłem prowadzenie. Nie broniłem się później za wszelką cenę, bo chciałem skontrować na długiej prostej, ale nie udało mi się. Drugie miejsce to i tak świetny wynik i solidnie punkty. Najbardziej cieszę się jednak z tego, że nic nie stało się Tiago po jego wypadku, który wyglądał dość groźnie.”

„To był naprawdę potężny wypadek, dlatego cieszę się, że jestem tylko trochę poobijany – powiedział Monteiro. – Dziękuję Hondzie za zbudowanie tak wytrzymałego samochodu. Jechałem bardzo ostrożnie, ale padłem ofiarą przebitej opony, co jest oczywiście frustrujące, bo miałem dużą szansę na wygraną. Rozczarowanie było podwójne, bo po wypadku nie mogłem wystartować do drugiego wyścigu, ale wrócę do walki podczas kolejnej rundy w Rosji i znów dam z siebie wszystko.”

WTCC Niemcy Nurburgring Honda 2016

Rob Huff – kierowca wyścigowy Hondy

„Jestem zadowolony z tego, że udało mi się przebić z końca stawki na czwarte miejsce – dodał Huff. – W drugim wyścigu liczyłem na podium, bo moja Honda prowadziła się świetnie w krętych sekcjach toru, ale traciliśmy trochę na prostych i nie byłem w stanie wyprzedzić rywala.”

Zobacz: Wyścigi WTCC Francja 2016 – Citroen na czele

„Wielka szkoda szansy Tiago na wygraną, ale na szczęście nic mu się nie stało – podkreślił szef zespołu Alessandro Mariani. – Cała trójka naszych kierowców bardzo uważała na opony i nie spodziewaliśmy się, że dojdzie do przebicia jednej z nich. Dwa podia Norbiego i dwa czwarte miejsca Roba to jednak solidne wyniki. Mieliśmy bardzo dobre tempo i zrobiliśmy na tym torze postępy względem ubiegłego roku. To był dla całej ekipy bardzo stresujący weekend, z wielu powodów, dlatego cieszymy się z ostatecznych wyników.”

„Ten weekend był dla zespołu sporym wyzwaniem – dodał lider projektu WTCC w dziale badań i rozwoju Hondy, Daisuke Horiuchi. – Wszyscy jednak spisali się na medal. Dwa podia Norbiego i czwarte miejsca Roba wynagrodziły nam ciężką pracę. Mogło być jeszcze lepiej gdyby nie przebita opona i wypadek Tiago, ale najważniejsze, że nic mu nie jest.”

Szósta z dwunastu rund WTCC odbędzie się za dwa tygodnie, w dniach 10-12 czerwca, na torze Moscow Raceway w Rosji.

WTCC Niemcy Nurburgring Honda 2016

WTCC Niemcy Nurburgring Honda 2016

Wyniki

Wyścig 1

1. Jose Maria Lopez

2. Tom Chilton

3. Norbert Michelisz (Honda Civic WTCC)

4. Rob Huff (Honda Civic WTCC)

5. Mehdi Bennani

Wyścig 2

1. Jose Maria Lopez

2. Norbert Michelisz (Honda Civic WTCC)

3. Tom Chilton

4. Rob Huff (Honda Civic WTCC)

5. Mehdi Bennani

Klasyfikacja generalna

Kierowcy

1. Jose Maria Lopez 193 punkty

2. Tiago Monteiro 124

3. Rob Huff 122

4. Norbert Michelisz 120

5. Mehdi Bennani 103

 

Producenci

1. Citroen 447 punktów

2. Honda 378

3. Lada 205

4. Volvo 111

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności