REKLAMA

Najwyższe wyniki sprzedaży Bentleya w historii firmy!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Bentley · Dodane: 20 marca 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Bentley osiągnął rekordowe wyniki sprzedaży w 2022 roku, w tym najwyższy wzrost sprzedaży w swojej 104-letniej historii. Firma sprzedała największą liczbę samochodów, a przychód ze sprzedaży sięgnął 3,38 mld euro.

Bentley Motors ogłosił bardzo dobre wyniki finansowe za rok 2022, osiągając wzrost zysków operacyjnych o niemal 1 mld euro w porównaniu z 2018 rokiem. Dochody firmy wyniosły 708 mln euro, co oznacza 82% wzrost zysku, przy jednoczesnym 4% wzroście wolumenu sprzedaży. Obroty brytyjskiego producenta osiągnęły 3,38 mld euro, co oznacza wzrost o 19% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

Rekordowe wynik sprzedaży Bentleya w 2022 roku

W 2022 roku Bentley dostarczył 15 174 egzemplarzy samochodów do klientów na całym świecie, co stanowi rekordową sprzedaż luksusowych samochodów z Crewe. W tym roku firma po raz pierwszy w historii przekroczyła próg 15 000 samochodów w ciągu roku. Zwrot ze sprzedaży w 2022 roku wzrósł do 20,9%, co stanowi najwyższy poziom w 104-letniej historii marki Bentley. Ten sukces wynikał z różnych czynników, w tym z zwiększenia sprzedaży edycji kolekcjonerskich modeli Coachbuilt oraz zmiany zachowań konsumenckich klientów.

Prezes i dyrektor generalny marki Bentley, Adrian Hallmark, podkreśla, że celem firmy jest nadal dostarczanie klientom samochodów najwyższej jakości. Choć wysoki poziom sprzedaży cieszy, nie jest to dla firmy najważniejsze. Bentley będzie dążyć do dostosowania swojej strategii do ciągle zmieniającej się sytuacji rynkowej. Zdyscyplinowana struktura zarządzania kosztami i maksymalizacja możliwości personalizacji samochodów stanowią silne fundamenty, które pozwolą firmie kontynuować ten sukces.

Największym hitem sprzedaży marki Bentley był model Bentayga, który osiągnął najwyższy od 6 lat wynik, stanowiąc tym samym 42% całkowitej sprzedaży marki i zyskując miano najbardziej luksusowego SUV-a na świecie. Modele Continental GT i Convertible odpowiadały z kolei za niemal 1/3 sprzedaży, a model GT Speed stanowił prawie 31% udziału w całkowitej sprzedaży. Flying Spur, luksusowy czterodrzwiowy grand-tourer, osiągnął 28% ogólnej sprzedaży brytyjskiej marki. Od 2018 roku cały zespół w Crewe intensywnie pracuje nad restrukturyzacją modelu biznesowego, równolegle z wprowadzaniem na rynek kolejnych wiodących w swoich segmentach modeli. Więcej na ten temat w poniższym artykule:

Zobacz: Fabryka Bentleya w Crewe gotowa do produkcji elektrycznego auta!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności