REKLAMA

Fabryka Bentleya w Crewe gotowa do produkcji elektrycznego auta!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Bentley · Dodane: 28 stycznia 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Bentley jest gotowy, aby wyprodukować swój pierwszy samochód elektryczny BEV. Firma zamierza zainwestować ogromne środki pieniężne w rozwijanie technologii napędów alternatywnych, pierwszy Bentley na prąd zjedzie z linii produkcyjnej za 3 lata.

Fabryka w Crewe ogłosiła gotowość do produkcji pierwszego w historii marki pojazdu elektrycznego (BEV). Ponadto, firma zobowiązuje się zainwestować 2,5 mld funtów w zrównoważony rozwój w ciągu najbliższych 10 lat. To duży impuls dla samej brytyjskiej gospodarki, ale także poważny krok marki w kierunku całkowitej elektryfikacji. Produkcja ruszy w zakładzie, gdzie zatrudnionych jest 4000 pracowników, powstają tam też wszystkie modele.

Pierwszy elektryczny Bentley już za 3 lata

Pierwszy pojazd BEV ma zjechać z linii produkcyjnej w 2025 roku i będzie stanowił o otwarciu nowego rozdziału w długiej historii firmy Bentley. Jest to także ważny krok w realizacji strategii Beyond100 – planu rozpoczętego w 2020 roku, który ma zapewnić do 2030 roku produkcję aut wyłącznie z napędem elektrycznym oraz całkowitą neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla.

Beyond100 to najbardziej ambitne wyzwanie w całej historii marki, a także w segmencie samochodów luksusowych. To nasza nowa mapa drogowa do osiągnięcia neutralności węglowej naszego systemu biznesowego, w tym przejścia na modele 100% BEV w ciągu zaledwie ośmiu lat

– dodaje Adrian Hallmark, prezes i dyrektor generalny Bentley Motors.

Zobacz: Fabryka Bentleya w Crew produkuje auta od 75 lat!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności