Gran Turismo Polonia powraca! Superauta w Poznaniu i w Warszawie!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Gran Turismo Polonia · Dodane: 16 lipca 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Gran Turismo Polonia 2020 jednak się odbędzie! Ta specyficzna impreza motoryzacyjna przyciąga fanów szybkich samochodów, które można podziwiać na torze wyścigowym. W tym roku gościć je będzie też Warszawa, zatem jest to dodatkowa atrakcja dla entuzjastów supersamochodów.

Miłośnicy tzw. supersamochodów, czyli sportowych modeli najbardziej renomowanych marek jak Ferrari, Lamborghini czy Koenigsegg, powinni zarezerwować sobie trochę wolnego czasu w sierpniu. Mimo paniki wywołanej koronawirusem, tegoroczna edycja Gran Turismo Polonia nie została odwołana! Zmienił się co prawda jej harmonogram i termin, ale sama impreza ma się odbyć z sobie znanym przytupem. Nie zabranie zatem unikatowych aut o bardzo mocnych silnikach i wyjątkowym stylu.

Gran Turismo Polonia 2020

Impreza z cyklu Gran Turismo Polonia to jedno z największych i najbardziej rozpoznawalnych spotkań właścicieli supersamochodów w Europie. Organizowana od 15 lat przez Petera Ternströma, do tej pory odbywała się na Torze w Poznaniu, ale tegoroczne spotkanie rozpocznie się 15 sierpnia w Warszawie i dopiero następnego dnia przeniesie się do Poznania, gdzie na kierowców czekać będą 2 dni sportowej zabawy na Torze Poznań.

Zobacz: Sportowa seria opon Goodyear SuperSport/R/RS na tor i na co dzień!

Organizatorzy podkreślają, że długo czekali z podjęciem ostatecznej decyzji, aby mieć pewność, że są w stanie zorganizować bezpieczny event na najwyższym poziomie. W tym roku Gran Turismo Polonia zainauguruje sezon torowy imprezy a jej organizatorzy już nie mogą się doczekać, by spotkać wszystkich przyjaciół i fanów supersamochodów w Polsce. Z uwagi na ogłoszenie daty imprezy zaledwie na miesiąc przed jej startem, w tym roku wyjątkowo lista startowa jest wciąż otwarta. Warunkiem udziału jest oczywiście posiadanie odpowiedniego samochodu.

Harmonogram imprezy

Kierowcy z różnych stron świata przybędą do Polski w sobotę, 15 sierpnia. Miejscem startu tegorocznego eventu będzie Warszawa, gdzie odbędzie się kolacja powitalna z briefingiem. Następnego dnia, kierowcy opuszczą hotel InterContinental i wyruszą w drogę do Poznania, gdzie tradycyjnie zameldują się w hotelu Andersia. Poniedziałek i wtorek (17-18 sierpnia) to dni torowe. Wówczas posiadacze supersamochodów będą szukali najlepszej linii przejazdu i najkrótszego czasu okrążenia Toru Poznań. Jak zwykle, z pomocą kierowcom przyjdą doświadczeni polscy instruktorzy.

Wśród zgłoszonych dotychczas na imprezę samochodów pojawiło się już sporo wyjątkowych pojazdów, które budzą zachwyt wszystkich użytkowników dróg. Na liście startowej znajdziemy całą plejadę gwiazd ze stajni marek takich jak Ferrari, Lamborghini, Porsche czy McLaren. Jak zapewnia Peter Ternström, czeka nas przynajmniej jedna spora niespodzianka:

W planach mamy pewien projekt z bardzo wyjątkowym, egzotycznym i ekstremalnym samochodem w roli głównej, ale jego szczegóły zdradzimy dopiero na początku sierpnia. Jestem pewien, że jak zwykle, będzie ciekawie

Ponieważ wydarzenie zostało ogłoszone dopiero w połowie lipca, ostateczna liczba samochodów nie jest jeszcze znana, jednak mając na uwadze frekwencję z poprzednich edycji, z pewnością możemy liczyć na fantastyczne wydarzenie.

Dzień otwarty na Torze Poznań odwołany

Z uwagi na istniejące restrykcje organizatorzy zrezygnowali z organizacji dnia otwartego na Torze Poznań. W tym roku tylko nieliczni będą mogli zobaczyć superauta na żywo. Część samochodów z pewnością ustawione zostanie przed hotelem Andersia w Poznaniu, jednak na zamkniętą część torową wstęp będą mieli jedynie akredytowani dziennikarze i fotografowie oraz posiadacze limitowanych wejściówek VIP. Te, dostępne będą na początku sierpnia na stronie shop.granturismoevents.com. Liczba dostępnych biletów to zaledwie 30 na każdy z torowych dni imprezy.

Publiczność zawsze była dla nas ważnym elementem naszej imprezy i z wielkim żalem w tym roku podejmowaliśmy decyzję o rezygnacji z dnia otwartego. Jednak bezpieczeństwo stawiamy na pierwszym miejscu, a do Polski i Poznania zamierzamy wracać co roku, dlatego mamy nadzieję, że za rok okoliczności pozwolą nam na organizację eventu otwartego dla wszystkich fanów szybkich samochodów

– zapewnia Ternström. Pełny program, lista uczestników oraz szczegóły dotyczące zgłoszenia na wydarzenie można znaleźć na www.granturismoevents.com/gran-turismo-polonia-2020.

Zobacz: PZM opublikował nowy kalendarz rajdów i wyścigów na 2020 rok!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności