REKLAMA

RS Days czyli dni na torze dla kierowców i fanów Renault Sport!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Renault · Dodane: 23 lutego 2019
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Jazda na torach wyścigowych dla amatorów, wystawy Formuły 1, prezentacje sportowych modeli Renault Sport czy ćwiczenia w symulatorze jazdy to atrakcje dla uczestników RS Days. Impreza organizowana przez Renault to gratka dla fanów sportowych modeli Renault Sport i entuzjastów wyścigów samochodowych.

Renault Sport zamierza kontynuować spotkania na torach wyścigowych dla właścicieli aut Renault z serii RS oraz ich entuzjastów. W 2019 roku imprezy z cyklu RS Days odbędą się na 7 europejskich autodromach. Niestety wśród nich zabranie edycji w Polsce. Ale każdy, kto weźmie udział w RS Days, powinien znaleźć coś ciekawego dla siebie. Jazda na torze to bowiem niejedyna atrakcja, jaką przygotowali organizatorzy całego cyklu spotkań.

RS Days – na jakich torach będą mogli jeździć amatorzy?

Renault zawsze podkreślało, że chce integracji z właścicielami modeli z serii RS oraz stworzenia im warunków do wykorzystania potencjału drzemiącego w ich sportowych samochodach. Dlatego od kilku lat prowadzi spotkania na najbardziej prestiżowych torach wyścigowych, na których każdy właściciel RS-a może doskonalić swoje umiejętności jazdy. W tym roku RS Days odbędą się na takich torach jak:

  1. 11- 12 maja: Silverstone (Wielka Brytania), Formula Renault Eurocup
  2. 24 lipca: Spa-Francorchamps (Belgia), Formula Renault Eurocup
  3. 3- 4 sierpnia: Walencja (Hiszpania), Clio Cup France & Clio Cup Spain (do potwierdzenia)
  4. 30 sierpnia- 1 września: Nürburgring (Niemcy), Formula Renault Eurocup
  5. 7- 8 września: Hungaroring (Węgry), Formula Renault Eurocup
  6. 12- 13 października: Le Castellet (Francja), Clio Cup France
  7. 28 października: Red Bull Ring (Austria), w 100% sesje jazdy po torze

Większość spotkań odbędzie się podczas zawodów Formuły Renault Eurocup i Clio Cup organizowanych w Europie przez Renault Sport Racing. To co jest istotne w RS Days to fakt, że oprócz torowej jazdy, kierowcy będą mogli zaczerpnąć rad technicznych od profesjonalistów z Renault Sport. Ale to nie wszystko.

Atrakcje w ramach RS Days!

Podczas RS Days prezentowana będzie też aktualna gama modeli Renault Sport – od nowego Clio RS Line po Megane RS Trophy. Każdy z uczestników imprezy, będzie mógł zapoznać się ofertą RS Performance obejmującą akcesoria do modeli RS, które oddadzą atmosferę całej dnia na torze. RS Days to również okazja dla aktualnych i potencjalnych klientów do odbycia jazdy próbnej Mégane RS Trophy na zaproszenie jednego z dealerów należących do sieci Renault Sport.

A Ci wszyscy fani Renault Sport, którzy niekoniecznie zechcą wziąć udział w jazdach, będą mogli na żywo śledzić wyścigi, dowiedzieć się więcej o technologiach Renault Sport, obejrzeć wystawę F1, spróbować swoich sił w symulatorze wyścigu oraz poznać kierowców i gości.

Zapisy na poszczególne edycje RS Days rozpoczną się w marcu!

Zobacz: Test Renault Megane RS 1.8 TCe Cup – a Marcin powiedział, że…

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności