Volkswagen zapowiada jeszcze mocniejszą wersję Golfa!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Volkswagen · Dodane: 17 stycznia 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

W lutym ma pojawić się kolejna, sportowa wersja Volkswagena Golfa. Prawdopodobnie zostanie stworzona na bazie topowego modelu R. Sugeruje się, że będzie miał jednak bardziej bezkompromisowy charakter.

Gama sportowych i usportowionych wersji Volkswagena Golfa jest bogata. Ale jakby było tego mało, niemiecki koncern nie zamierza odpuszczać. Na luty zapowiedział kolejną premierę czegoś naprawdę mocnego. Tak przynajmniej wynika z komunikatu, jaki przedstawił na łamach swojego serwisu. To dość zaskakujące, jeśli weźmiemy pod uwagę raczej niszowy charakter sportowych samochodów typu hot hatch. Ale nie będziemy z tego powodu narzekać, bo szykuje się chyba coś specjalnego.

Nowy, sportowy Golf na horyzoncie!

Obecna gama sportowych Golfów jest zaskakująco duża i powinna zadowolić szeroką grupę odbiorców. Od wersji z silnikiem Diesla (2.0 TDI GTD) o mocy 200 KM, przez hybrydową GTE (1.4 TSI 245 KM), po „prawilne” GTI (2.0 TSI 200 KM) i R (2.0 TSI 320 KM). Każda oprócz mocnym układów napędowych ma odpowiednio wyposażone wnętrze, przeprojektowane zawieszenie, zmodyfikowane układy kierownicze i wzmocnione hamulce. Topowa wersja czyli Golf R występuje też z udoskonalonym napędem 4motion i trybem do driftowania. Ale jak widać, nie jest to ostatnie słowo Volkswagena.

Zobacz: Test Volkswagen Scirocco R 2.0 TSI

Niemiecki koncern zapowiedział bowiem, że w lutym pojawi się kolejna, emocjonującą wersja Golfa. Przedstawił co prawda jedynie zarys jego linii nadwozia, ale obecność spojlera na tylnej klapie sugeruje kolejną wersję sportową. Tym bardziej, że zdjęcie opatrzył też rozpalającym wyobraźnię podpisem: „We’re launching an NFT (Notably Fast Transporter)” co oznacza „Szczególnie Szybki Przewoźnik”. Zapowiada się zatem ciekawie. Fani marki sugerują, że albo będzie to nowa wersja na wzór serii Clubsport 45, albo jeszcze bardziej bezkompromisowa odmiana R-ki. W tym drugim przypadku można spodziewać się obniżonej masy, usztywnionego zawieszenia i na nowo zestrojonego układu napędowego. Jak będzie, okaże się już lutym.

Zobacz: Nowy GRMN Yaris jest lżejszy, limitowany i pełna włókna węglowego!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności