REKLAMA

Ford Focus z wadliwym przegubem wahacza! Trwa akcja serwisowa

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Ford · Dodane: 9 grudnia 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Nowy Ford Focus ma dolny wahacz przedniej zwrotnicy, w którym może dojść do jego rozpięcia na skutek wadliwego przegubu kulowego. Akcja dotyczy na szczęście niewielkiej serii aut, ale problem jest poważny, bo zagraża bezpieczeństwu jazdy.

Ford Focus to jedno z najwyżej ocenianych aut kompaktowych pod kątem prowadzenia. To zasługa m.in. jego zawieszenia. I choć dziś, Focus może mieć mniej lub bardziej zaawansowane zawieszenie (tylne oparte na belce skrętnej lub w układzie wielowahaczowym) w zależności od wybranego silnika, to jednak w każdym przypadku daje dużo przyjemności z jazdy. Ale w pewnej serii Focusa dostrzeżono wadę produkcyjną w kontekście przedniego zawieszenia, przez co Ford musiał rozpocząć akcję serwisową.

Wadliwy przegub kulowy wahacza zwrotnicy

Przedsiębiorca Ford Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach marki Ford Focus, wyprodukowanych w fabryce Saarlouis od 09.06. do 06.07.2022  r., może dojść do odłączenia się przegubu kulowego wahacza dolnego przedniej zwrotnicy, co może skutkować utratą kontroli nad pojazdem.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 15 pojazdów. Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele samochodów objętych kampanią będą proszeni o kontakt z Autoryzowanymi Dealerami w celu dokonania stosownej naprawy. Informacji związanych z kampanią udziela Ford Polska Sp. z o.o. (adres: ul. Taśmowa 7; 02-677 Warszawa; tel. 22 608 67 80).

Zobacz: BMW X7 ma wadę techniczną – rusza akcja serwisowa

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności