REKLAMA

Znaczek filatelistyczny dla fanów marki Abarth!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Abarth · Dodane: 3 października 2019
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Kolekcjonujesz znaczki? Jesteś fanem marki Abarth? W takim razie mamy coś dla Ciebie. Marka Abarth kończy 70 lat i z okazji Abarth Days 2019, międzynarodowego zlotu  wszystkich fanów Abartha, zostanie wyemitowany jubileuszowy znaczek upamiętniający tę ważną rocznicę marki spod znaku Skorpiona.

Z okazji okrągłego jubileuszu marki Abarth, Państwowe Biuro Filatelistyczne i Numizmatyczne w San Marino opracowało znaczek filatelistyczny przedstawiający oficjalne logo 70. rocznicy powstania marki. Ten kolekcjonerski znaczek, o wartości 1,60 euro, powstał w liczbie 60 000 egzemplarzy i przedstawia niepowtarzalny emblemat Skorpiona i flagę w biało-czarną szachownicę w hołdzie licznym wyścigowym zwycięstwom włoskiej marki.

Znaczek Abarth dla filatelistów

Pamiątkowy znaczek jest najnowszym elementem serii w dowód uznania i hołdu dla pierwszych 70 lat marki z logo Skorpiona, serii która rozpoczęła się wraz z wprowadzeniem na rynek edycji specjalnej „70° Anniversario”, Abartha 595 esseesse inspirowanej zestawem tuningowym „esseesse” Karla Abartha z lat 60. oraz limitowanej edycji Abartha 124 Rally Tribute uświetniającej triumf samochodu wyścigowego „124 rally”, który w 2018 roku zdobył Puchar FIA R-GT.

Znaczek „70° Anniversario Abarth” jest sprzedawany przez Poste della Repubblica di San Marino i oficjalnych dystrybutorów na całym terytorium Włoch oraz na stronie www.ufn.sm. Najważniejsze cechy znaczka to:

  • data emisji: 2 października 2019 r.
  • aartość: 1,60 EUR za sztukę, w arkuszach sprzedażnych po 12 znaczków otoczonych marginesem z lewej strony arkusza.
  • nakład: 60 000 egzemplarzy.
  • druk: czterokolorowy offset z palety Pantone, fluorescencyjny atrament w kolorze żółtym. Druk wykonany przez Cartor Security Printing.
  • ząbkowanie: 13¼ x 13¼.
  • wymiary znaczka: 35 x 35 mm.
  • projektant: Esploratori dello Spazio.

Uroczystości 70-lecia marki zakończy impreza Abarth Days 2019, największy europejski zlot fanów, który odbędzie się w dniach 5 i 6 października w futurystycznej „Milan Innovation District” (MIND). Na uczestników przybyłych z całej Europy czekają dwa dni pełne atrakcji, emocji i adrenaliny w najlepszym stylu Abartha, oraz  wspólne świętowanie 70. rocznicy powstania marki.  Na wszystkich pasjonatów Abartha czeka także wielka niespodzianka. Więcej informacji na temat imprezy znajdziesz w naszym artykule:

Zobacz: Wielki zlot fanów marki Abarth z okazji jej 70 urodzin!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności