REKLAMA

Wielki zlot fanów marki Abarth z okazji jej 70 urodzin!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Abarth · Dodane: 11 września 2019
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Fani marki Abarth 5 i 6 października będą świętować w Mediolanie jej 70 urodziny w ramach imprezy Abarth Days 2019, czyli największego europejskiego zlotu samochodów z logo Skorpiona.  Na jakie atrakcje będą mogli liczyć? Co przygotowali organizatorzy? Przekonajcie się sami!

Abarth Days 2019, które potrwają od 5 do 6 października w Mediolanie, będzie prawdziwą gratką dla fanów nie tylko marki Abarth, ale i w ogóle motoryzacji. Jazdy próbne po torze i drodze własnym Abarthem lub u boku kierowcy testowego Abartha, do tego ogrom adrenaliny podczas taxidrive na siedzeniu pasażera w wielokrotnie nagradzanym Abarcie 124 rally czy wystawa aktualnie produkowanych aut oraz klasyków to tylko część z atrakcji. Goście będą mogli bowiem liczyć też na strefę akrobacji, w której kaskaderzy wykonają ekstremalnie trudne numery na swoich BMX-ach albo na strefy gier dla dorosłych i dla dzieci. Ale to nie wszystko, bowiem organizatorzy chcąc pobić rekord m.in. frekwencji (ponad 4000 fanów) przygotowali inne atrakcje.

Tor do jazdy Abarthami

Jedną z głównych nowości tej edycji będzie z pewnością widowiskowy tor o długości około trzech kilometrów, zbudowany na terenie nowego parku nauki i innowacji. Ekscytujące pasmo prostych, zakrętów i wiraży pozwala wydobyć doskonałe właściwości jezdne oraz osiągi charakterystyczne dla wszystkich samochodów Abartha. Będzie to więc niepowtarzalna gratka dla tych, którzy zdecydują się wziąć udział w imprezie za kierownicą swoich Abarthów (bilety można kupić online) oraz dla wszystkich, którzy będą chcieli przetestować jeden z nowych samochodów z gamy Abartha „70° Anniversario” lub wcielić się w rolę drugiego kierowcy rajdowego 124 rally, u boku profesjonalnego kierowcy. Ponadto, na specjalnym torze można będzie zająć miejsce pilota odgrywającego kluczową rolę w zawodach i wraz z prawdziwym kierowcą rajdowym za kierownicą, przetestować możliwości mocnego Abartha 124 rally, dwukrotnego zwycięzcy FIA R-GT CUP. W innym miejscu z kolei, instruktorzy jazdy Abartha nauczą chętnych, jak radzić sobie z nagłą utratą przyczepności tylnej osi, prowadząc samochody specjalnie wyposażone w skid-car.

W strefie rozrywki z kolei, odwiedzający będą mogli skorzystać z symulatorów jazdy, zmierzyć się ze sobą, kierując zdalnie sterowanymi Abarthami czy zobaczyć poczynania akrobatyczne zespołów Bike Trial, BMX Flatland i Parkour. Całości towarzyszyć będzie energetyczna muzyka, uliczne poczęstunki i stoiska sprzedające produkty promocyjne oraz akcesoria z gamy „Abarth Authentic Accessories powered by Mopar”.Oczywiście nie zabraknie zabytkowych samochodów z logo Scorpiona, jako „mostu” łączącego przeszłość z teraźniejszością marki.

Fancluby i auta marki Abarth

Absolutnymi gwiazdami tego wydarzenia będą współczesne i nieco starsze Abarthy, które można będzie podziwiać i testować na drodze lub torze, jak również szeroki wachlarz atrakcji zaplanowanych dla fanów w każdym wieku. Aby dostać się na to wydarzenie należy zakupić bilet, którego cena zaczyna się od 10 euro (więcej informacji na temat rezerwacji można znaleźć na stronie https://www.abarthday.com/en/event/9.

Zobacz: Formuła 4 z silnikami 1.4 T-Jet z Abartha 500!

Abarth Days 2019 będzie okazją do ściągnięcia w jedno miejsce fanów marki z całego świata, którzy będą mogli wymienić się swoimi doświadczeniami. Dziś istnieją 74 oficjalne kluby (wzrost aż  o 80% od 2016 roku), z czego 37 jest we Włoszech, i liczą one w sumie ponad 5000 członków. Oczywiście, podczas Abarth Days 2019, kluby Abarth będą miały punkt przyjęć dla swoich Członków, idealne miejsce, w którym Ci, którzy Członkami jeszcze nie są, będą mogli posłuchać o ich działalności. Wszystkich łączy zamiłowanie do marki z logo Skorpiona, to samo uczucie, które towarzyszy społeczności „The Scorpionship” działającej od trzech lat w regionie EMEA i liczącej ponad 111 000 zrzeszonych. Nowi członkowie mogą zarejestrować się bezpłatnie na stronie  https://www.abarth.com/scorpionship.

Zobacz: Test Abarth 500 LPGTECH

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności