REKLAMA

Porsche wzywa do serwisów modele 911, 718 i Macan!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Porsche · Dodane: 13 lutego 2017
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Prewencyjna wymiana śrub mocujących listwy paliwowe w samochodach Porsche to powód wezwania ponad 16 tys. aut niemieckiego koncernu do serwisów. Zdaniem inżynierów Porsche wadliwe śruby nie mają bezpośredniego wpływu na bezpieczeństwo jazdy. Do serwisów muszą także przyjechać właściciele Porsche Macan, w których zamontowano niskiej jakości łączniki stabilizatora.

Porsche to marka od lat kojarząca się z pojazdami o doskonałych osiągach i wysokiej bezawaryjności! Czołowe pozycje w zestawieniach najbardziej niezawodnych aut na świecie nie dają jednak gwarantują na zakup[ zupełnie bezusterkowe auta.

Prewencyjna wymiana śrub mocujących listwy paliwowe w Porsche

W ponad 16 tysiącach egzemplarzy modeli Porsche 911 Carrera, 718 Boxster oraz 718 Cayman wykryto ostatnio usterkę, która wymaga naprawy w serwisie. W wyżej wymienionych pojazdach śruby mocujące listwy paliwowe mogą się poluzować. Zdaniem przedstawicieli marki Porsche, usterka nie zagraża bezpieczeństwu jazdy,  a konieczność jej wymiany ma charakter prewencyjny.

W Polsce akcją serwisową objętych zostało 59 aut. Z właścicielami opisywanych pojazdów bezpośrednio skontaktuje się odpowiedzialny za ich obsługę partner Porsche. Wizyta w serwisie zostanie umówiona tak szybko jak to możliwe, a akcja zostanie przeprowadzona bez żadnych kosztów.

Akcja serwisowa Porsche Macan

To jednak nie koniec problemów z samochodami Porsche. Niemiecki koncern poinformował niedawno Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w niektórych samochodach marki Porsche Macan (typ 95B i 95BN), wyprodukowanych pomiędzy 30.07. i 09.08.2016 r. w Niemczech, mogły zostać zamontowane łączniki stabilizatora o jakości nieodpowiadającej wymaganiom producenta, co może skutkować niestabilnym prowadzeniem się pojazdu.

Do polskich serwisów Porsche ma trafić 17 egzemplarzy modelu Macan. Właściciele objętych kampanią samochodów będą listownie zapraszani do Autoryzowanych Stacji Obsługi, w celu sprawdzenia łączników stabilizatora i ich ewentualnej wymiany.

Zobacz: Masz Maseratii Quattroporte lub Ghibli? Biegiem do serwisu!

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
RSfan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
RSfan
Gość
RSfan

oszczędności.

Aktualności