REKLAMA

Światowy dzień recyklingu? Auto ze śmieci i plastikowych butelek

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 18 marca 2024
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Dzisiaj, 18 marca, obchodzimy Światowy Dzień Recyklingu, który został ustanowiony w celu promowania edukacji na temat odzyskiwania surowców z odpadów oraz właściwej segregacji. To doskonała okazja, aby zastanowić się nad odpowiednim wykorzystaniem surowców wtórnych oraz rozsądnym zarządzaniem zasobami naturalnymi.

Proces odzyskiwania odpadów, ich przetwarzania w nowe materiały i wykorzystywania ich w produkcji nowych samochodów stanowi szczególnie istotny element w budowaniu gospodarki obiegu zamkniętego przez całą Grupę Volkswagen, w tym przez markę Volkswagen Samochody Dostawcze. Przykładem realizacji tych założeń jest model Volkswagen ID. Buzz, w którego produkcji wykorzystano wiele materiałów pochodzących z recyklingu.

ID. Buzz zbudowany ze zużytych butelek

Volkswagen chwili się, że ID. Buzz odzwierciedla kompleksowe podejście niemieckiej marki do zrównoważonego rozwoju oraz istotności wykorzystania przetworzonych materiałów, co szczególnie podkreśla w Dniu Recyklingu. Ja zauważa, auto w dużej mierze jest zbudowane ze śmieci i surowców wtórnych, co ma korzystnie wpływać na środowisko naturalne. Volkswagen przekonuje, że ID. Buzz wyposażony jest w obicia foteli, wykładzinę podłogową oraz podsufitkę wykonane z materiałów z recyklingu. Przykładowo, jedna z tkanin obiciowych została wyprodukowana z przędzy SEAQUAL®, gdzie 10% nici pochodzi z plastiku odzyskanego z mórz, a pozostałe 90% z przetworzonych butelek PET. To pozwala na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 32% w porównaniu z podobnymi produktami.

Co więcej, jego tapicerka ArtVelours ECO, po raz pierwszy zastosowana właśnie w tym modelu, składa się w 71% z materiałów pochodzących z recyklingu. Aby być bardziej „eko”, w ID. Buzz zastosowano też lakier zamiast chromu oraz efekt drewna zamiast prawdziwego drewna. Działanie te mają zdaniem Volkswagena korzystanie odbijać się na środowisku naturalnym. Czy to jednak wystarczy? Trudno powiedzieć, ale jeżdżąc ID.Buzzem warto o tym wiedzieć.

Zobacz: Kubełkowe fotele z odpadów morskich? Cupra stawia na recykling

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności