REKLAMA

Wyścigi Porsche Platinum GT3 CCCE w ten weekend w Poznaniu

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 5 maja 2016
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Już 6 maja na torze w Poznaniu zabrzmią silniki wyścigowych Porsche startujących w pucharze Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe. Będzie to jedyna runda tej serii rozgrywana w Polsce.

Niespełna tydzień po długim majowym weekendzie, zawodnicy Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe zmierzą się ze sobą w drugiej rundzie markowego pucharu. Po wyjątkowo emocjonujących wyścigach na Slovakia Ring, tym razem kierowcy będą ścigać się na Torze Poznań. Dla znaczącej większości będzie to jedyna domowa rundą w tym sezonie. Poznańskie wyścigi Porsche Platinum GT3 CCCE towarzyszyć będą otwarciu sezonu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Zobacz: Porsche Platinum GT3 CCCE Słowacja 2016 – Parys zachwycił!

Wielkopolski tor jest świetnie znany zarówno doświadczonym uczestnikom pucharu jak i tegorocznym debiutantom, którzy zdominowali pierwszą rundę GT3 CCCE na Słowacji. Polski obiekt z pętlą o długości nieco ponad 4 kilometrów i kilkoma słynnymi zakrętami (m.in. Baba Jaga) jest często miejscem bardzo emocjonujących pojedynków i wydarzeń. W zeszłym roku nie brakowało bezpośredniej walki oraz wyścigowych incydentów.

Zobacz: Porsche 718 Cayman – lepsze osiągi i niższa cena!

Podczas nadchodzącego weekendu, w pokonaniu wyścigowych wyzwań pomogą zawodnikom opony firmy Michelin, która jest wyłącznym dostawcą ogumienia dla środkowo-europejskiego cyklu. Przy organizacji pucharu wraz z Porsche współpracuje firma Orlen Oil, dla której rywalizacja Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe jest doskonałym sposobem na testowanie olejów oraz rozwijanie technologii w najcięższych warunkach.

Zobacz: Jeżdżące Muzeum Porsche rusza w trasę – USA, Włochy i Chiny

Tegoroczne zawody w Poznaniu odbędą się w formacie dwudniowym. Zawodnicy wyjadą na tor po raz pierwszy w piątek, kiedy to o godzinie 11:00 rozpocznie się 35-minutowy trening. Tego samego dnia o 15:50 ruszą także 35-minutowe kwalifikacje. W sobotni poranek o godzinie 11:30, ruszy pierwszy wyścig poznańskiej rundy Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe, który potrwa 25 minut. Po raz drugi zielone światło startu zapali się w sobotę o 16:10. Po 25 minutach poznamy zwycięzcę czwartego wyścigu w sezonie. Do grona faworytów zaliczają się zarówno młodzi Piotr Parys, Jędrzej Szcześniak oraz Marcin Jaros, jak i wielokrotni tryumfatorzy wyścigów, wśród których znajdują się m.in. Marcin Jedliński i Andrzej Lewandowski.

Wypowiedzi przed drugą rundą Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe:

Piotr Parys: – „Tor Poznań wszyscy zawodnicy znają bardzo dobrze. Ja również czuje się tam pewnie, bo przejeździłem na nim mnóstwo kilometrów – począwszy od pucharu Kia, poprzez Volkswagena jak i również Porsche. Rywalizacja będzie tam zapewne bardzo wyrównana, a różnice czasowe nieduże. Okres pomiędzy wyścigami na Słowacji, a zbliżającą się rundą przepracowałem na sto procent. Pod kątem psychicznym i fizycznym jestem teraz jeszcze lepiej przygotowany. Podwójne zwycięstwo na Słowacji w żaden sposób mnie nie deprymuje. Temat jest zamknięty, teraz skupiam się na Poznaniu, gdzie dodatkową siłę przynoszą mi kibice. Już nie mogę się doczekać pierwszego wyjazdu na tor.”

Jędrzej Szcześniak: – „Dobry wynik ze Słowacji nastawia mnie do bojowego działania w Poznaniu. Zdecydowana większość zawodników będzie dobrze znała ten tor. Uzyskiwane czasy będą więc bardzo dobre, dzięki czemu wyścigi powinny być ekscytujące. Czeka nas dużo walki i emocji! Nie obawiamy się żadnych rywali, postaramy się podejść do kwalifikacji z jak najlepszej strony, celując w najwyższe lokaty. Liczę, że pojawią się liczne grupy kibiców i znajomych, a to stanowi na pewno dodatkową motywację i siłę, która popchnie mój samochód jeszcze mocniej do przodu.”

Piotr Wójcik: – „Przed nami jedyna runda w Poznaniu. Tor jest wszystkim bardzo dobrze znany i większość będzie chciała pokazać się z jak najlepszej strony. Ja jestem pozytywnie nastawiony, bo to moja pierwsza runda w tym sezonie. Niestety na Słowacji nie mogłem się pojawić, ale teraz wracam do rywalizacji. Najważniejsze to zbierać punkty i walczyć sportowo z młodymi zawodnikami. Jak widać debiutanci w pucharze mają bardzo dobre wyniki, jeżdżą bardzo szybko i na pewno z nimi walka będzie zacięta. Ponieważ w Poznaniu pojawi się rodzina i przyjaciele, poziom stresu będzie troszeczkę wyższy niż na innych rundach. Mam nadzieję, że kibiców na rundzie będzie tylu ile może pomieścić poznański obiekt. Ja i koledzy z zespołu możemy obiecać, że damy niezłe show! Jest nas coraz więcej, puchar się rozwija, a więc zapraszamy kibiców na tor.”

II runda Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe

Piątek 6 maja, 11:00 – 11:35 – sesja treningowa
Piątek 6 maja, 15:50 – 16:25 – sesja kwalifikacyjna
Sobota 7 maja, 11:30 – Wyścig 1 (25 minut)
Sobota 7 maja, 16:10 – Wyścig 2 (25 minut)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności