REKLAMA

Kia Sorento i ryzyko pożaru na skutek wycieku paliwa

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Kia · Dodane: 18 maja 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Kia Sorento ma problem, który ma rozwiązać akcja serwisowa. Samochód może się zapalić z uwagi na potencjalny wyciek paliwa w obrębie przewodów paliwowych. Usterkę będzie można bezpłatnie naprawić w ASO Kia.

W grudniu 2020 roku w kilku modelach Kii Sorento sprzedanych w Polsce, wykryto potencjalne ryzyko pożaru. Problem dotyczył modeli wersji D2.2 TCI z typoszeregu MQ4. Akcja obejmowała wtedy zaledwie 7 egzemplarzy w Polsce. Obecnie importer wzywa na serwis znacznie większą grupę aut, bowiem wykryto ten sam problem w nowszych samochodach.

Kia Sorento może stanąć w ogniu

Okazuje się, że w samochodach marki Kia Sorento, które zostały wyprodukowane w Korei Południowej wokół zacisku łączącego przewody paliwowe może powstać niewielki wyciek paliwa, który z czasem ulega powiększeniu. Jak wspomniałem, akcja ta jest rozszerzeniem kampanii przywoławczej Sorento z grudnia 2020 r. Wadliwe samochody zostały wyprodukowane w okresie od marca 2020 r. do listopada 2021 r.

Zobacz: Kia uzyskała największy udział w rynku nowych aut w Europie!

Tym razem akcja serwisowa ma szerszy zasięg. Tylko na polskim rynku kampanią naprawczą objętych jest 101 egzemplarzy Kii Sorento.Właściciele pojazdów zostaną powiadomieni o konieczności umówienia się na wizytę w ASO KIA w celu sprawdzenia przewodu paliwowego niskiego ciśnienia. Wszystkie pojazdy, objęte akcją, otrzymają zmieniony moduł przewodu paliwowego niskiego ciśnienia, w którym wyeliminowano usterkę. Pojazdy, które były objęte poprzednią kampanią przywoławczą, w której układ został ponownie uszczelniony, w celu zapobiegnięciu przyszłym wyciekom, również otrzymają nowy zespół przewodów paliwowych niskiego ciśnienia.

Zobacz: Kia XCeed 1.5 T-GDI 7DCT

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności