REKLAMA

Wyniki sprzedaży samochodów marki Ford w Polsce

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 10 marca 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Ford przedstawił wyniki sprzedaży swoich samochodów w Polsce w 2022 roku. Wśród najlepiej sprzedających się aut była m.in. nowa Kuga. Dobre wyniki osiągnęła też  Puma i Fiesta.

W lutym 2022 r. Ford znalazł się na piątym miejscu w zestawieniu sprzedaży samochodów osobowych i dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony w Polsce*. Marka sprzedała w tym okresie 2 305 nowych pojazdów – 1 702 samochody osobowe i 603 samochody dostawcze. Dało to wzrost udziału w niezwykle konkurencyjnym rynku, który obecnie wynosi 5,95%. Po dwóch miesiącach 2022 r. marka Ford także znajduje się na piątej pozycji pod względem sprzedaży samochodów osobowych i dostawczych o DMC do 3,5t. w Polsce. Producent znalazł w tym czasie nabywców na 4 269 samochodów, co oznacza udział w rynku na poziomie 5,91%.

Wyniki sprzedaży osobowych Fordów

W lutym br. do nabywców trafiły 1 702 samochody osobowe, dzięki czemu wzrósł udział w tym rynku – z 4,62% w lutym 2021 r. do 5,07% obecnie. Przez dwa miesiące Ford sprzedał natomiast 3 160 takich pojazdów, także zwiększając udział w rynku do – 5,05%. Hitem Forda w lutym ponownie była Kuga, która sprzedała się w 505 egzemplarzach. Model ten stanowił niemal 30% całkowitej sprzedaży samochodów osobowych marki. Na drugim miejscu znalazła się Fiesta, a oba modele odnotowały znaczący wzrost sprzedaży względem 2021 r. Podium uzupełniła Puma, także ze wzrostem sprzedaży w porównaniu do lutego ub.r. Po raz kolejny świetnym rezultatem może pochwalić się w pełni elektryczny Mustang Mach-E. Model drugi miesiąc z rzędu był najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Polsce ogółem.

Zobacz: Test Ford Puma Hybrid 1.0 EcoBoost ST-line

Kuga jest także zdecydowanym liderem sprzedaży, jeśli chodzi o samochody osobowe Forda w ciągu dwóch pierwszych miesięcy 2022 r. 879 sprzedanych w tym czasie egzemplarzy oznacza 27,8% udziału w całkowitej sprzedaży. Na drugim miejscu znalazła się Puma, która podobnie jak Kuga zwiększyła swój udział w sprzedaży samochodów Forda. Oba modele odnotowały znaczący wzrost sprzedaży względem 2021 r. i łącznie mają 45,8% udziału w sprzedaży samochodów osobowych Forda.

Wyniki sprzedaży dostawczych Fordów

W lutym Ford był trzecią najlepiej sprzedającą się marką na rynku samochodów dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Marka znalazła nabywców na 603 pojazdy, co oznacza udział w rynku na poziomie 11,54%. Ford jest także trzecią najlepiej sprzedającą się marką samochodów dostawczych po dwóch miesiącach 2022 r. Sprzedał w tym czasie 1 109 takich samochodów, co daje mu 11,4% udziału w konkurencyjnym rynku. Bestsellerem marki w lutym był Transit, który sprzedał się w 226 egzemplarzach. Podium uzupełniły inne modele z rodziny Transita – Custom oraz Courier. Wszystkie trzy znalazły się w czołowej piętnastce sprzedaży samochodów dostawczych w Polsce ogółem w lutym 2022 r.

Zobacz: Nowy Ford Ranger z mocnym silnikiem Diesla 3.0 V6! Czyli jednak da się?!

Biorąc pod uwagę dwa pierwsze miesiące 2022 r. Ford ma dwa modele w pierwszej dziesiątce zestawienia najlepiej sprzedających się samochodów dostawczych w Polsce. To będący na 4. miejscu Transit (499 sprzedanych egzemplarzy) oraz zajmujący 9 pozycję Transit Custom (284 sprzedane sztuki). Ford pozostaje liderem rynku nowych minibusów**. Marka w lutym znalazła nabywców na 120 takich pojazdów, co pozwoliło na uzyskanie 27,21% udziału w rynku. W pierwszych dwóch miesiącach 2022 r. sprzedaż osiągnęła poziom 201 egzemplarzy, co dało z kolei 25% udziału w rynku.

Zobacz: Ford Fiesta ST przeszedł lifting! Nowa mapa silnika to nie wszystko!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności