REKLAMA

Ford notuje świetne wyniki sprzedaży aut w USA!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 14 grudnia 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Wyniki sprzedażowe marki Ford trzeci miesiąc z rzędu są najlepszymi w USA. To najchętniej wybierana marka aut w Stanach Zjednoczonych. Ford poprawił wyniki w zasadzie pod każdym względem wobec poprzedniego roku. Nadal jednak daleko jeszcze do wyników z 2019 roku.

Ford w listopadzie w USA znalazł nabywców na 158 793 nowych pojazdów. Poza tym, że to najwięcej spośród wszystkich producentów, istotny jest jeszcze inny fakt. Ford był jedynym dużym amerykańskim producentem samochodów, który odnotował w listopadzie wzrost sprzedaży rok do roku. Marka bowiem, znalazła o 5,9% więcej nabywców na swoje modele, niż w listopadzie 2020 r. Co ciekawe, również rok do roku znacząco wzrósł udział sprzedaży do klientów indywidualnych – o 2,7 p.p. i obecnie wynosi 13,8%.

Jak szybko sprzedają się nowe Fordy?

Potwierdzeniem dobrej strategii i wizji marki jest sytuacja dotycząca nowości modelowych. Zarówno Mustang Mach-E, jak i Bronco, Bronco Sport oraz Maverick znikają z salonów średnio w ciągu 12 dni, a rekordy bije Maverick, który już po 5 dniach znajduje nowych nabywców. To oznacza w zasadzie odbiór samochodu niemal zaraz po przybyciu klienta do salonu. Łącznie sprzedano już 7 228 egzemplarzy tego modelu, który cieszy się ogromną popularnością szczególnie wśród osób w wieku od 18 do 35 lat.

Zobacz: Test Ford Ranger Raptor

Dobrą passą cieszą się tez modele elektryczne. Sprzedaż zelektryfikowanych samochodów Forda w listopadzie wzrosła ponad trzy razy szybciej niż w całym krajowym segmencie. Nic więc dziwnego, że udział Forda w amerykańskim rynku pojazdów zelektryfikowanych wzrósł do 10% w porównaniu z 5,4% w zeszłym roku. Stało się tak dzięki rekordowej listopadowej sprzedaży – łącznie 11 116 egzemplarzy, z czego 3 008 to Mustang Mach-E, który jest drugim najpopularniejszym całkowicie elektrycznym SUV-em w USA. Jego sprzedaż względem października wzrosła o 8,4%.

Rynek powoli wraca do dawnej sprawności

W listopadzie Ford przyjął 74 000 zamówień na samochody od klientów indywidualnych. To wzrost aż o 64 000 egzemplarzy w porównaniu do listopada ubiegłego roku. To pokazuje dramat jaki rozegrał się na rynku motoryzacyjnym w 2020 roku.  Co ważne i warte podkreślenia, zapotrzebowania są nadal realizowane w szybkim tempie, a 29% sprzedaży do klientów indywidualnych w listopadzie pochodziło właśnie z wcześniej złożonych zamówień.

Zobacz: Nowy Ford Ranger z mocnym silnikiem Diesla 3.0 V6! Czyli jednak da się?!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności