REKLAMA

CUPRA Concept czyli pierwsza elektryczna CUPRA!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 23 lipca 2019
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

CUPRA Concept to pierwsze auto na prąd. Póki co to tylko prototyp, ale model ten ma podkreślać nie sportowy charakter marki oraz kierunek zmian w jakim podąża firma. Cupra Concept to czterodrzwiowy crossover łączący wysoką wydajność z zaawansowaną technologią, który zadebiutuje na wrześniowych targach IAA we Frankfurcie.

Na chwilę obecną hiszpański koncern opublikował tylko szczątkowe informacje na temat swojego nowego auta. W założeniach koncepcyjnych CUPRA Concept to czterodrzwiowy crossover z elementami charakterystycznymi dla SUV-a oraz zdecydowanie bardziej smukłą linią nadwozia przypominającą coupe. Przełomowy ma być przede wszystkim układ napędowy tego samochodu, bowiem będzie to pierwszy w 100 procentach elektryczny pojazd tej marki. Tak ma wyglądać przyszłość firmy CUPRA

CUPRA Concept czyli czterodrzwiowy crossover na prąd

Zewnętrzny design CUPRA Concept wnosi do segmentu crossoverów nową energię. Projektanci auta połączyli wyjątkowy i wyrafinowany design ze sportowymi proporcjami. Przód samochodu wskazuje na równowagę pomiędzy estetyką a osiągami – każdy otwór wentylacyjny jest praktyczny, zapewnia większą wydajność.

CUPRA Concept crossover

Z informacji jakie przedstawił koncern czytamy, że „z tyłu pojazdu zainstalowano dyfuzor, który zastępując układ wydechowy, zapewnia funkcjonalną aerodynamikę auta i potęguje jego sportowy charakter”. Z kolei tylne światła zostały zamontowane na całej szerokości pojazdu dla podkreślenia jego elegancji i dynamizmu. CUPRA Concept z dumą prezentuje także nową e-osobowość, którą uwypukla znajdujące się na dole maski podświetlane logo CUPRA. Niestety nie widać tego na jedynym zdjęciu dołączonym do komunikatu prasowego. Musimy zatem poczekać do targów IAA we Frankfurcie, na których nowa CUPRA ma zadebiutować.

Zobacz: CUPRA Terramar – czy to pierwszy model nowej marki aut?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności