REKLAMA

Najlepiej sprzedające się auta klasy średniej na świecie – ranking

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 4 października 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Najlepiej sprzedające się auto klasy średniej? W pierwszej połowie 2021 roku była to Toyota Camry. Co ciekawe na drugim miejscu znalazł się nieznany w Polsce Nissan Sylphy a trzecie miejsce zgarnęła Tesla Model 3. Oto najczęściej kupowane auta średniej klasy na świecie według focus2move.

Choć samochody klasy średniej ustępują popularnością SUV-om, to nadal są chętnie kupowane na całym świecie. I trudno się temu dziwić, bo na tle SUV-ów lepiej się prowadzą, mniej zużywają paliwa, mają lepsze osiągi i bardzo często oferują więcej miejsca w kabinie. A do tego prezentują się bardziej reprezentacyjnie. Które auto klasy średniej cieszy się jednak największym powodzeniem na świecie?

Najczęściej kupowane auta klasy średniej na świecie

Okazuje się, że pierwszej połowie 2021 roku najczęściej kupowanym samochodem średniej klasy była Toyota Camry. Łącznie sprzedano 344 745 samochodów tego modelu na świecie. Wynik ten zapewnił sedanowi Toyoty pierwsze miejsce i 8,2-procentowy udział w segmencie. Camry to globalny model, szczególnie popularny w USA i Kanadzie, który od 2018 roku jest dostępny także w Europie.

Nissan Sylphy

Na drugim miejscu znalazł się Nissan Sylphy (Sentra). Ten nieznany w Polsce samochód może się poszczycić lepszym wynikiem sprzedaży niż np. BMW serii 3. Łącznie w pierwszej połowie 2021 roku Nissan sprzedał 258 589 egzemplarzy modelu Sylphy, co dało mu 6,1% udział w rynku. Co jeszcze ciekawsze, tuż za nim uplasował się elektryczny samochód klasy średniej czyli Tesla Model 3 , która awansowała o 3 pozycje sprzedając się w liczbie 251 220 egzemplarzy (6% udział w rynku).

Zobacz: Te auta robią największe przebiegi bez awarii! 300 tys. km bez usterki?

Na czwartym miejscu uplasowało się BMW serii 3 ze sprzedażą 220 620 sztuk (5,2% udziału), tuż za nią Honda Accord, która spadła o 2 pozycje z wynikiem 220 165 (5,2% udziału). Trzeba jednak zauważyć, że Accord został wycofany z wielu rynków na świecie co dodatkowo obniża jego wyniki sprzedażowe. Wyraźnie za Hondą uplasował się Volkswagen Lavida (krewny Passata), który spadł o 2 miejsca z uwagi na sprzedaż na poziomie 181 328 egzemplarzy (4,3% udziału).

Na siódmym miejscu mamy Mercedesa Klasy C z wynikiem 153 107 egzemplarzy (udział 4,4%), który to wyprzedził tańszego Volkswagena Passata. Niemiecki król klasy średniej (dawniej) zanotował słaby rezultat, bowiem 137 456 sprzedanych sztuk to wynik prawie 2 razy gorszy od Nissana Sylphy (udział 3,3%).

Kolejne miejsca w światowym rankingu aut klasy średniej przypadły Audi A4 – awans o 1 miejsce w górę – ze 131 969 sprzedanymi egzemplarzami (3,1% udziału) i amerykańskiemu modelowi Buick Excelle GT (121 490 egzemplarzy i 2,9% udział w rynku).

Zobacz: Lexus trwalszy od Porsche – nowy ranking niezawodności aut 2020

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności