REKLAMA

Volvo ma problem! Hybrydy plug-in mogą stracić napęd podczas jazdy

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Volvo · Dodane: 12 listopada 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Wszystkie Volvo wyposażone w akumulator wysokiego napięcia stanowią zagrożenie dla ich użytkowników. Hybrydy plug-in bazujące na tym akumulatorze mogą stracić nagle napęd w trakcie jazdy. Z tego powodu rusza duża akcja serwisowa Volvo na terenie m.in. Polski.

Nie da się ukryć, że Volvo mocno zaangażowało się w rozwój napędów zelektryfikowanych. Opracowało zarówno auta hybrydowe, jak i modele w pełni elektryczny. Koncern buduje fabryki silników elektrycznych oraz inwestuje w rozwój akumulatorów. Sęk w tym, że technologia ta dopiero się rozwija. Dlatego zdarzają się błędy. I to całkiem poważne, które mogą wręcz stanowić zagrożenie dla użytkowników tego typy aut.

Volvo i wadliwe hybrydy plug-in

Jak poinformował przestawiciel szwedzkiej marki w Polsce, hybrydy plug-in marki Volvo mają poważną wadę. Co prawda brakuje szczegółów dotyczących samego problemu, ale znany jest jego potencjalny efekt. Otóż okazuje się, że w samochodach marki Volvo S60, V60, XC60, S90, V90, XC90 i S90L (rok modelowy 2022-2023), które posiadają akumulator wysokiego napięcia, może dojść do  utraty napędu podczas jazdy, jeśki akumulator jest rozładowany.

Zobacz: Test Volvo S60 T8 Polestar Engineered

Sytuacja jest o tyle nietypowa, że w normalnej jeździe, po rozładowaniu baterii, źródłem napędu staje się silnik spalinowy. W szwedzkich samochodach pojawiła się jednak wada techniczna, która może uniemożliwić przełączenie się napędu. W sytuacja, kiedy usterka pojawi się np. podczas wyprzedzania, skutki mogą być tragiczne. Dlatego Volvo rozpoczęło akcję serwisową. W samej tylko w Polsce do naprawy musi zostać przyjętych aż 723 aut Volvo. Właściciele wadliwych samochodów zostaną poinformowani o prowadzonej kampanii i konieczności zgłoszenia się do autoryzowanych serwisów, w celu aktualizacji oprogramowania. Bo to problemy z oprogramowaniem, uniemożliwiają właściwą pracę napędu hybrydowego.

Zobacz: Elektryczne Volvo XC40 może samoczynnie przyspieszać wbrew woli kierowcy!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności