REKLAMA

Alfa Romeo prosi fanów o wybór nazwy nowego modelu

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 7 czerwca 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Alfa Romeo, znana z silnego związku ze swoją społecznością fanów, ponownie angażuje ich za pośrednictwem oficjalnych kanałów społecznościowych, do wyboru nazwy dla kolejnego miejskiego samochodu marki. Nazwa nowej Alfy Romeo będzie zależała właśnie od fanów.

Nie ma już tajemnicy, że nowy model Alfy Romeo będzie należał do segmentu nazwanego wewnętrznie „Kid”. Nazwa „Kid” wskazuje, że będzie to sportowy samochód miejski, najmniejszy w gamie Alfy Romeo, uzupełniający obecne oferty obejmujące sedana (Giulia), SUV-a (Stelvio) i kompaktowego SUV-a (Tonale). Włoski koncern zamierza przekształcić zasady tego segmentu, nadając temu modelowi „Kid” rolę „game changera”. W dynamicznie zmieniającym się rynku motoryzacyjnym, który obfituje w szeroki wybór popularnych SUV-ów, nowe propozycje marki mają na nowo zdefiniować jej ambicje i wyróżnić się w miejskim krajobrazie.

Jak ma się nazywać nowy model Alfy Romeo?

Podczas gdy Alfa Romeo Tonale symbolizuje „metamorfozę” marki i debiutuje w erze elektryfikacji, nowy model Alfy Romeo będzie pierwszą w pełni elektryczną propozycją marki, ale to nie wszystko. Jest jeszcze za wcześnie, aby ujawnić fanom marki i pracownikom cechy, które sprawią, że ten nowy model będzie autentyczną Alfą Romeo, pozycjonowaną na szczycie segmentu premium. Premiera planowana jest na pierwszą połowę 2024 roku, ale już teraz wokół niego krążą plotki, a projektanci motoryzacyjni eksplorują różne stylistyczne koncepcje.

Zobacz: Test Alfa Romeo Tonale Hybrid

Aby zaangażować swoją społeczność we wczesnym etapie rozwoju, marka zwraca się do niej z pytaniem, jak powinien być nazwany kolejny samochód Alfa Romeo. Po modelu Giulia, będącym symbolem odrodzenia marki, Alfa Romeo wybrała nazwy dwóch włoskich przełęczy górskich, Stelvio i Tonale, dla swoich samochodów. Jednakże, bez obaw, kierownictwo marki zdementowało plotki krążące w internecie, jakoby nowy model miał nosić nazwę „Brennero”. Czy to oznacza zmianę strategii komunikacji? Jak więc powinien nazywać się ten nowy sportowy samochód miejski marki Alfa Romeo? Włosi oczekują propozycji na oficjalnych portalach społecznościowych marki.

Zobacz: Alfa Romeo notuje duże wzrosty sprzedaży w Europie i na świecie!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności