REKLAMA

Nowy Mercedes Klasy C ma problem z przeciekającą do bagażnika wodą

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Mercedes-Benz · Dodane: 15 października 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Mercedes Klasy C z serii 206 ma nieszczelny bagażnik. Przeciekająca do niego woda może doprowadzić do awarii szeregu podzespołów, a nawet spowodować zwarcie i pożar auta. Akcja serwisowa już trwa, a usterka ma być usunięta bezpłatnie.

Woda w samochodzie to dość powszechny problem. Sęk w tym, że pojawia się zazwyczaj w używanych, kilku czy kilkunastoletnich autach. Sparciałe uszczelki czy zatkane kanały wentylacyjne powodują, że w aucie zaczyna gromadzić się woda. Ale czasem przyczyną przedostawania się wody do wnętrza pojazdu jest błąd konstrukcyjny lub materiałowy. I właśnie z takim problemem boryka się nowy Mercedes Klasy C.

Mercedes Klasy C i woda w bagażniku

Mercedes-Benz Polska powiadomił o rozpoczętej w naszym kraju akcji serwisowej dotyczącej jednego ze swoich kluczowych modeli. Okazuje się, że w samochodach Mercedes-Benz Klasa C (typoszereg 206), do bagażnika może przedostawać się woda, co może skutkować zawilgoceniem modułu wykrywania i sterowania sygnałem. Na skutek tego może dojść do zwarcia i pożaru. Ponadto z powodu zwarcia może dojść do awarii oświetlenia zewnętrznego z tyłu pojazdu, oparcia tylnych foteli mogą odblokować się bez powodu, a kamera cofania może być niedostępna.

Zagrożenie pożarem jest poważne i nie może być bagatelizowane. Dlatego w samej tylko Polsce akcja serwisowa obejmie aż 1518 pojazdów. Wadliwe Mercedesy zostały wyprodukowane w okresie od 12.10.2020 r. do 02.06.2022 r.Właściciele samochodów zostaną poinformowani o prowadzonej kampanii i konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego, w celu zamontowania pokrywy nad modułem SAM, aby zapobiec ewentualnemu przedostawaniu się wody.

Zobacz: Hybrydowa Toyota Yaris ma problemy- rusza akcja serwisowa

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności