REKLAMA

BMW X7 ma wadę techniczną – rusza akcja serwisowa

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: BMW · Dodane: 21 września 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

W niemieckich SUV-ie BMW X7 wykryto wadę techniczną dotyczącą trzeciego rzędu siedzeń. Problem zagraża bezpieczeństwu pasażerów auta, dlatego BMW zostało zmuszone do rozpoczęcia akcji serwisowej. Skala problemu, przynajmniej w Polsce, dotyczy symbolicznej liczby sprzedanych egzemplarzy.

Model BMW X7 to specyficzny SUV. Przy jego projektowaniu skupiono się na stworzeniu warunków do wygodnego przewożenia nawet 7 pasażerów. Jednak okazuje się, że na etapie produkcyjnym popełniono błąd, w wyniku którego pojawił się problem z bezpieczeństwem pasażerów ostatniego, 3 rzędu siedzeń.

BMW X7 ma wadliwy 3 rząd siedzeń

Przedstawiciel marki BMW w Polsce powiadomił, że rozpoczyna w naszym kraju akcję serwisową dotyczącą swojego największego SUV-a. W samochodach BMW X7 (G07), które zostały wyprodukowane w Niemczech, sprężyny blokujące oparcia siedzeń w trzecim rzędzie mogły zostać niepoprawnie zamontowane i mogą się odłączyć. Może się to wiązać z brakiem zablokowania oparcia i zwiększonym ryzykiem obrażeń podczas kolizji czy tym bardziej wypadku.

Na szczęście akcja serwisowa, przynajmniej w naszym kraju, ma niewielką skalę. Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych zostało łącznie 6 egzemplarzy BMW X7. Koncern zadeklarował, że skontaktuje się z właścicielami samochodów objętych kampanią oraz poinformuje o konieczności wizyty w warsztacie w celu kontroli.

Zobacz: Testowe BMW iX spowodowało śmiertelny wypadek w Niemczech!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności