REKLAMA

Następca BMW M2 Coupe dostał zielone światło! Wiemy jaki napęd otrzyma!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 12 marca 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Nowa generacja BMW M2 pojawi się na rynku już w 2022 roku. Przedstawiciele marki zaakceptowali jej produkcję. BMW M2 nie otrzyma jednak takiego napędu, jak pozostałe modele z serii 2. Na całe szczęście! BMW M2 zbudowane zostanie na platformie (płycie) modułowej CLAR, którą niemiecki koncern wykorzystuje od 2015 roku. A to oznacza, że auto będzie mogło mieć tylny napęd (RWD)!

BMW M2 okazało się wielkim przebojem niemieckiego koncernu. Przypomniało o najlepszych cechach, za jakie podziwiano auta tej marki w przeszłości. Sportowe prowadzenie, tylny napęd, świetne osiągi i rasowy charakter sprawiły, że model ten okazał się lepszy od mocniejszego, ale jednak bardziej kompromisowego BMW M4. Dobre wyniki sprzedażowe sprawiły, że BMW M2 doczeka się swojego następcy.

Nowe BMW M2 będzie mieć silnik S58 i tylny napęd

Nowe BMW M2 nadal będzie stricte sportowym modelem w gamie i powinno trafić w gusta prawdziwych purystów. Na tę chwilę wiadomo, że model ten zachowa swój sportowy układ napędowy. BMW M2 zbudowane zostanie na platformie CLAR, co oznacza, że nadal będzie mieć tylny napęd. W opcji dostępny będzie też napęd 4×4 (xDrive). To istotna informacja, bo trzeba pamiętać, że inne model BMW z serii 2 przeszły na platformę FAAR, dostosowaną do przedniego napędu. Co więcej, podwozie BMW M2 będzie ściśle spokrewnione z tym, jakie ma obecnie produkowane BMW Z4 i Toyota Supra.

silnik BMW S58 BMW X4 M Competition

Pod maskę  BMW M2 Coupe ma trafić benzynowy silnik S58. Ta sześciocylindrowa, podwójnie doładowana jednostka napędowa ma pojemność 3-litrów, bezpośredni wtryska paliwa oraz system VALVETRONIC i podwójny VANOS. Po raz pierwszy zastosowano ją w BMW X4 M i X3 M, gdzie generuje moc od 480 do 510 KM. W BMW M2 zostanie jednak osłabiona do ok. 420 KM. Tym samym i tak będzie o 10 KM mocniejsza od obecnego BMW M2 Competition.

Zobacz: Kim jest przeciętny kierowca auta marki BMW w Polsce?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności