REKLAMA

Volkswagen Polo niebezpieczny! Rusza akcja serwisowa!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Volkswagen · Dodane: 11 marca 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Volkswagen Polo V i VI generacji ma wadliwe pasy bezpieczeństwa. Problem dotyczy egzemplarzy wyprodukowanych w Afryce i Hiszpanii. Wbrew pozorom pojazdy z tych fabryk były sprzedawane też i w Polsce. Akcja serwisowa tylko naszym kraju dotyczy kilku tysięcy egzemplarzy.

Volkswagen Polo V i VI generacji ma poważny problem dotyczący bezpieczeństwa. Niemiecki koncern poinformował, że w samochodach marki Volkswagen Polo, wyprodukowanych pomiędzy 29 października 2016 r. a 41 tygodniem kalendarzowym 2018 r. w fabrykach Uitenhage (Afryka Południowa) i Pamplona (Hiszpania), może dojść do niezamierzonego odblokowania tylnego lewego pasa bezpieczeństwa, co może skutkować brakiem ochrony przez pas podczas wypadku lub gwałtownego hamowania i być przyczyną obrażeń.

Akcją naprawczą objęte jest też Polo V generacji z końcówki produkcji.

Volkswagen zakomunikował, że na samym polskim rynku sprzedano aż 4 144 egzemplarze VW Polo, które mają wadliwie działające pasy bezpieczeństwa. Muszą oni pojawić się w ASO aby usunąć usterkę (bezpłatnie). Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele objętych kampanią samochodów będą listownie zapraszani do Autoryzowanych Stacji Obsługi, w celu doposażenia podwójnego zamka pasa w element dystansowy. Informacji związanych z kampanią udziela Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. (adres: ul. Krańcowa 44, 61-037 Poznań; tel.: 61 650 39 55).

Zobacz: Nowa skrzynia biegów Volkswagena ma tylko 1 bieg!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności