REKLAMA

Ranking niezawodności aut – Toyota oceniona wysoko

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 24 października 2015
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Według raportu niezawodności aut przygotowanego przez Consumer Reports ze Stanów Zjednoczonych, Toyota oraz Lexus produkują najmniej niezawodne samochody. Mimo że japoński koncern przechodził kilka lat temu kryzys zaufania po aferze z zacinającym się pedałem gazu, z powrotem nabiera rozpędu i zaczyna rozpychać się zza wielką wodą.

W zestawieniu najbardziej niezawodnych marek aut przygotowanym przez Consumer Reports, wpływową amerykańską organizację konsumencką, Lexus i Toyota zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Wśród 38 modeli z różnych segmentów, uznanych przez Consumer Reports za najbardziej niezawodne, 19 to modele Toyoty i Lexusa. Marka Toyota zdecydowanie dominuje nad wszystkimi innymi producentami pod względem liczby najbardziej bezawaryjnych modeli. Doskonały wynik uzyskał także Lexus – Consumer Reports zaliczył wszystkie zbadane modele tej marki do najlepszych samochodów pod względem bezawaryjności.

Zobacz: Używana hybryda – Toyota Prius II i koszty jej eksploatacji

Consumer Reports marki 2015

Consumer Reports marki 2015

Zobacz: Toyota GT86 z silnikiem SKYACTIV i systemem KERS?

Spośród 14 wyróżnionych kategorii samochody Toyoty bądź Lexusa znalazły się wśród najbardziej niezawodnych modeli w 13 z nich. W 4 segmentach bezawaryjne okazały się wyłącznie modele tych dwóch marek – japoński producent zdominował kategorie samochodów hybrydowych i elektrycznych, średnich i dużych samochodów luksusowych, średnich i dużych luksusowych SUV-ów oraz pickupów.

Consumer Reports marki 2015

Consumer Reports marki 2015

Consumer Reports co roku zbiera opinie kierowców w Stanach Zjednoczonych o użytkowanych samochodach. W tegorocznej edycji rankingu oceniono 740 tys. samochodów, co czyni go największym badaniem tego rodzaju w Ameryce i zarazem najbardziej reprezentatywnym źródłem informacji konsumenckiej o eksploatacji samochodów. Respondenci uwzględniają w ankietach on-line nie tylko opinię o pojeździe wynikającą z doświadczeń eksploatacyjnych, ale także pełne zestawienie usterek i dokonanych napraw.

Zobacz: Akcja serwisowa Volkswagena – wzywane są auta z silnikami Diesla EA189

Consumer Reports marki 2015

Consumer Reports marki 2015

Źródło: materiały prasowe Toyota

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności