REKLAMA

Sprzedaż Mazdy nadal szybko rośnie w 2015 roku!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Mazda · Dodane: 11 października 2015
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Dwucyfrowe wyniki wzrostu sprzedaży za III kwartał 2015 roku Mazda osiągnęła na 15 rynkach na świecie. W Polsce wyniki sprzedaży poprawiły się aż o 18 procent! Gdzie samochody Mazdy sprzedają się najlepiej?

W trzecim kwartale Mazda nadal pozostawała jednym z najszybciej rozwijających się producentów samochodów w Europie, zwiększając sprzedaż o 29% w porównaniu do ubiegłego roku. Wzrostowa passa trwa już dwunasty kwartał z rzędu. Japońska marka sprzedała pomiędzy lipcem a wrześniem prawie 60 tysięcy aut, z łatwością wyprzedzając rynek, który w tym okresie wzrósł o 10,6% i zwiększając swój udział rynkowy do 1,7%*.

Zobacz: Nowa Mazda MX-5 ND – dane techniczne i polski cennik

Mazda notuje największe wzrosty sprzedaży w Holandii

Mazda odnotowała dwucyfrowe wzrosty na 15 rynkach krajowych. Liderem była Holandia, gdzie sprzedaż Mazdy w ubiegłym roku wzrosła ponad dwukrotnie (+121%). Za nią uplasowały się Turcja (+111%), Portugalia (+68%), Słowenia (+68%) i Francja (+62%), podczas gdy Włochy, Hiszpania, Szwecja i Szwajcaria odnotowały wzrost na poziomie ok. 50%. Sprzedaż na dwóch największych rynkach Mazdy wzrosła tymczasem o 27% (Wielka Brytania) i o 17% (Niemcy). W Polsce odnotowano wzrost o 18% (2 452 Mazdy zarejestrowane w 3. kwartale 2015 r.)

Zobacz: Nowy crossover – jaki wybrać?

„Nasza sprzedaż wciąż rośnie, co ważne – w całym zakresie oferty modeli nowej generacji” – podkreśla Martijn ten Brink, wiceprezes Mazda Motor Europe ds. sprzedaży. „Nasz najnowszy model, MX-5 czwartej generacji, zgotował nam pozytywną niespodziankę. Musieliśmy nawet zwiększyć produkcję w Japonii, żeby zaspokoić zapotrzebowanie w Europie”.

Nowa Mazda CX-3, która pojawiła się na rynku w czerwcu, również napędza sprzedaż. W trzecim kwartale roku sprzedano 10 tysięcy egzemplarzy, podczas gdy sprzedaż Mazdy2 wzrosła w tym okresie aż o 90% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Mazda CX-5 nadal umacnia pozycję, wyprzedzając Mazdę3 i Mazdę6***.

Niesłabnące uznanie dla obecnej generacji modeli niewątpliwie przyczyniło się do wzmocnienia pozycji firmy w Europie. Na przykład w Niemczech Mazda zajęła pierwsze miejsca w dwóch ankietach przeprowadzonych w 2015 roku przez J.D. Power – Badaniu Niezawodności Pojazdów i Badaniu Wskaźnika Satysfakcji Klienta, a kilka modeli marki otrzymało również doskonałe noty w raporcie jakości samochodów używanych GTÜ 2016. Zdaniem przedstawicieli Mazdy firma znajduje się na dobrej drodze do przekroczenia w 2015 roku liczby 200 tysięcy sprzedanych samochodów, co odzwierciedla 15-procentowy wzrost w stosunku do roku ubiegłego.

Źródło: materiały prasowe Mazda

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Alanwiechu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Alan
Gość
Alan

super są te nowe mazdy

wiechu
Gość
wiechu

wedlug mnie mazda 6 to najladniejszy sedan w klasie sredniej. ona wyglada lepiej i bardziej prestizowo od nawet C-klasy czy BMW 3. jak patrze na nowe Audi A4 to zastanawiam sie gdzie byli rodzice jej projektanta…

Aktualności