REKLAMA

Toyota otwiera muzeum Gazoo Racing w Europie!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Toyota · Dodane: 10 maja 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Toyota otwiera w Kolonii w Niemczech muzeum Gazoo Racing. Pokaże w nim niepowtarzalną kolekcję samochodów rajdowych i wyścigowych marki Toyota z ostatnich 50 lat.

Toyota Gazoo Racing Europe Motorsport Museum w Kolonii otwiera swoje drzwi dla publiczności, prezentując niepowtarzalną kolekcję samochodów rajdowych i wyścigowych marki Toyota z ostatnich 50 lat. Do tej pory dostęp do tej kolekcji mieli jedynie pracownicy Toyota Gazoo Racing oraz zaproszeni goście. Jednak od 11 maja, grupy liczące do 24 osób będą miały okazję odwiedzić wystawę przez 90 minut, podczas których towarzyszyć będzie przewodnik. Muzeum zaplanowało sześć dni tematycznych, poświęconych różnym aspektom historii Toyoty w sportach motorowych, obejmujących m.in. wyścig Le Mans 24h oraz udział w Formule 1.

Toyota Gazoo Racing Muzeum w Kolonii

Toyota Gazoo Racing Europe Motorsport Museum w Kolonii to niezwykłe miejsce, które oferuje niepowtarzalne spojrzenie na historię japońskiej marki w międzynarodowym motorsporcie od 1973 roku do dzisiaj. Jednym z głównych punktów atrakcyjności muzeum są samochody, które reprezentowały Toyotę w kultowym wyścigu w Le Mans. Każde z tych pojazdów jest wystawione w oryginalnym stanie po zakończeniu 24-godzinnej rywalizacji, z uszkodzeniami, pyłem i wyścigowym brudem. Wśród eksponatów znajdują się także samochody Formuły 1, rajdowe mistrzostwa świata oraz inne unikalne modele, które odzwierciedlają bogatą historię marki w motorsporcie.

Muzeum, zlokalizowane w centrum technologicznym Toyota Gazoo Racing Europe, ma oferować niezapomniane wrażenia dzięki swojemu wyjątkowemu wnętrzu, usytuowanemu pod dwoma tunelami aerodynamicznymi. Zwiedzający będą mieli okazję nie tylko podziwiać kolekcję samochodów, ale także posłuchać dźwięku silnika V8 twin-turbo z modelu GT-One oraz zapoznać się ze szczegółami historii Toyoty w najważniejszych dyscyplinach sportów motorowych. Jest to niezwykła okazja dla pasjonatów motoryzacji, aby zgłębić historię i osiągnięcia Toyoty w świecie wyścigów i rajdów.

Zobacz: Sportowa Toyota GR Corolla dostała silnik o mocy ponad 300 KM!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności