REKLAMA

Volkswagen wprowadził nowe logo R

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Volkswagen · Dodane: 12 października 2019
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Volkswagen zmienia logo serii R z uwagi na elektryfikację gamy modelowej. Widać wyraźnie, że niemiecki koncern chce za wszelką cenę wyprzeć silniki spalinowe z rynku. Nowe modele sportowe z serii R mają być jednak nadal pełne emocji. Choć trudno w to Nam uwierzyć, będziemy cierpliwie na nie czekać.

Jost Capito, dyrektor odpowiedzialny za sportowe modele Volkswagena z serii R, powiedział, że seria ta to rzede wszystkim emocje i że w przyszłości koncern w dalszym ciągu będzie koncentrować swoje prace na jak najlepszym połączeniu ich z marką Volkswagen. Celem koncernu będzie dostarczenie klientom modeli o znakomitych osiągach i zapewnienie ich użytkownikom jak określił „wyjątkowej obsługi”.

Nowe logo R

Nowe logo R zdaniem przedstawicieli VW ma symbolizować początek nowej ery będąc jednocześnie bardziej nowoczesne, wyraziste i eleganckie, a przy tym zredukowane do najistotniejszych elementów. Emblemat został opracowany w Volkswagen Design Center przez zespół, który pracował pod okiem Klausa Bischoffa oraz we współpracy z działem rozwoju technicznego i zespołem marketingu Volkswagena. Charakteryzuje się ono stałą szerokością linii i poziomym układem z krzywiznami, które dodają mu dynamiki.

Klaus Bischoff, szef designu Volkswagena, powiedział natomiast, że:

„R oznacza sportowe atrybuty naszych wybranych modeli. Logo R świadczy o zarówno estetyce, jak i sportowym charakterze samochodu. Teraz zyskało ono tak na przejrzystości, jak i na charyzmie. Podobnie jak nowe logo marki Volkswagen”

Jost Capito podkreśla, że nowe logo modeli z rodzin R i R-Line idzie w parze z przemianami, które dotyczą również marki Volkswagen R. Cały zespół intensywnie pracuje nad wizerunkiem marki oraz modeli i nie może doczekać się, aby użyć go w kolejnych modelach już w najbliższych miesiącach. Przeprojektowane logo R-Line po raz pierwszy będzie można zobaczyć na modelu Atlas Cross Sport R-Line oferowanym w Ameryce Północnej.

Zobacz: Pękające tarcze hamulcowe w Volkswagenie Golfie R, GTI i nie tylko!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności