REKLAMA

16-letnia Maya Weug jako pierwsza kobieta w Ferrari Drive Academy!

Autor: Marcin Maksymiuk · Zdjęcia: Ferrari · Dodane: 25 stycznia 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Maya Weug to pierwsza kobieta, która zasiliła szeregi Ferrari Drive Academy. Projekt o nazwie „Girls on Track – Rising Stars” ma na celu promować udział kobiet w motorsporcie. Pomysł ten wdraża FIA, a włoski zespół Ferrari jest jednym z tych, który aktywnie włączył się w jego realizację.

FIA „Girls on Track – Rising Stars” to wspólny projekt Komisji FIA „Women in Motorsport” oraz Ferrari Drive Academy, który ma na celu promowanie kobiet w sportach motorowych i wspieranie najbardziej utalentowanych młodych dziewcząt w wieku od 12 do 16 lat na drodze do kariery zawodowego kierowcy. W zeszłym tygodniu w siedzibie Scuderia Ferrari w Maranello, odbył się pierwszy finał projektu. Wygrała go Maya Weug, 16-letnia Holenderka, urodzona w Hiszpanii. Maya pokonała 3 inne finalistki.

Doriane Pin, która właśnie skończyła 17 lat, oraz Brazylijki: 14-letnią Antonella Bassani i 15-letnią Julia Ayoub. Wszystkie 4 nastolatki przeszły serię testów, oceniana była nie tylko nie tylko ich szybkość, ale także ich potencjał który jest kluczowy dla ekspertów FDA, biorąc pod uwagę to, jak młode są kandydatki.

Kobieta w Ferrari Drive Academy

Maya po raz pierwszy wsiadła do gokarta w wieku siedmiu lat i od razu się w nim zakochała. Na Boże Narodzenie w 2011 roku dostała własny gokart i od tej pory nic nie mogło jej powstrzymać od ścigania się. Mimo tak młodego wieku jest pewna siebie i mówi o sobie że ​​jest bardzo zdeterminowana i uwielbia przypływ adrenaliny podczas wyścigów. Mówi również, że we wszystko, co robi, wkłada serce, cały czas próbując się uczyć i doskonalić. Jej ulubionym kierowcą jest oczywiście były uczestnik FDA a obecnie kierowca Scuderia Ferrari, Charles Leclerc.

Maya Weug to pierwsza kobieta w Ferrari Drive Academy

Jean Todt Prezydent FIA:

To ważny moment w karierze Mayi Weug. Serdecznie gratuluję wszystkim czterem kierowcom, którzy dotarli do tej ostatecznej selekcji. Program FIA Girls on Track – Rising Stars jest kluczem do naszego zaangażowania we wspieranie różnorodności płci w naszym sporcie. Chciałbym podziękować Ferrari Driver Academy i wszystkim naszym partnerom, którzy przyłączyli się do nas w realizacji tak innowacyjnej i pozytywnej inicjatywy.

Za kilka dni Maya wraca do Maranello aby przez kilka tygodni uczestniczyć w intensywnym programie treningowym. Ma jej to pomóc w jak najlepszym przygotowaniu się do startów Mistrzostw Formuły 4 – wyścigach certyfikowanej przez FIA. Stamtąd może wywalczyć awans do F3, następnie do F2 aby zadebiutować w końcu w F1. Być może będzie to pierwsza kobieta w F1? Kto wie!

Zobacz: Gosia Rdest wysoko w generalce całego pucharu Alpine Europa Cup!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności