REKLAMA

Praca w fabryce silników Toyoty w Polsce!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Toyota · Dodane: 23 kwietnia 2018
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Toyota do swojej fabryki silników w Jelczu-Laskowicach chce zatrudnić dodatkowe 500 osób. Nowe miejsca pracy są potrzebne, bowiem japoński koncern chce rozpocząć w 2019 roku produkcję nowej generacji silników przeznaczonych m.in. dla hybryd.

Polskie fabryki Toyoty zlokalizowane w Jelczu-Laskowicach oraz w Wałbrzychu stanowią główny ośrodek produkcji silników i skrzyń biegów japońskiego producenta w Europie. Toyota wysoko ocenia jakość produkcji w naszym kraju oraz docenia relatywnie tanią siłę roboczą. Dlatego chce dalej inwestować w naszym kraju. I będzie to robić, bowiem rosnące zainteresowanie samochodami z napędem hybrydowym oraz coraz to bardziej restrykcyjne normy emisji spalin zmuszają ja do inwestycji.

Toyota będzie produkować nowe silniki w Polsce

Dlatego już we wrześniu 2019 roku rozpocznie w fabryce w Jelczu produkcja nowej generacji silników benzynowych o pojemności skokowej 2,0-litrów, a w kwietniu 2020 roku silników benzynowych o pojemności 1,5-litra, które mają być stosowane m.in. w autach z napędem hybrydowym. Dwa nowe motory zostały zaprojektowane w oparciu o nową platformę Toyoty TNGA (Toyota New Global Architecture). Aby zrealizować swój cel, Toyota zamierza zainwestować 400 milionów złotych, zwiększając tym samym swoje dotychczasowe zaangażowanie w inwestycje produkcyjne w Polsce do niemal 4,5 miliarda złotych. O tym jak bardzo poważnie  Toyota podchodzi do tych planów mówił Dariusz Mikołajczak, Dyrektor fabryki w Jelczu-Laskowicach:

Decyzje inwestycyjne koncernu uczyniły z Polski drugie poza Japonią centrum produkcyjne nowoczesnych napędów hybrydowych, co traktujemy jako wyraz ogromnego zaufania koncernu do naszych fabryk oraz polskiej kadry. Zastosowanie najnowszych technologii Toyoty tworzy nowe możliwości rozwoju naszej firmy i pracowników.

Nowe cele do zrealizowania i wiążące się z nimi działania zmuszają Toyotę do zwiększenia mocy produkcyjnych swojej fabryki w Jelczu-Laskowicach. A osiągnąć ją może przede wszystkim dzięki stworzeniu nowych miejsc pracy.

Praca w fabryce Toyoty

W związku ze swoimi ambitnymi planami, Toyota chce do 2020 roku zwiększyć zatrudnienie w polskiej fabryce aż o 500 osób. Już w maju ruszy rekrutacja do fabryki i będzie ona kontynuowana w przez kolejnych kilkanaście miesięcy.

Fabryka silników Toyoty w Jelczu-Laskowicach

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) na tę chwilę posiada dwie swoje fabryki zlokalizowane na Dolnym Śląsku. W Jelczu-Laskowicach powstają 1,5-litrowe silniki benzynowe oraz silniki Diesla o pojemności 1,4 l oraz 2,2 l. W zakładzie jest zatrudnionych prawie 500 pracowników. Obecnie fabryka wytwarza do 180 tys. jednostek napędowych rocznie. Z kolei zakład w Wałbrzychu produkuje silniki benzynowe 1,0 l oraz manualne i półautomatyczne skrzynie biegów i zatrudnia 1500 osób. Jego możliwości produkcyjne sięgają 371 tysięcy silników oraz 720 tysięcy skrzyń biegów rocznie. Oba ośrodki zaopatrują fabryki samochodów Toyoty zlokalizowane w Czechach, Wielkiej Brytanii, Francji i Rosji oraz poza Europą: w Turcji, Republice Południowej Afryki i Japonii.

Zobacz: Fabryka silników Mercedesa w Polsce!

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Eryk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Eryk
Gość
Eryk

Ciekawe jakie pensje. Bo jak wal a znowu 2800 „zł netto to ja mam gdzieś.

Aktualności