REKLAMA

Akcja serwisowa Volkswagena: wzywane są auta z silnikami Diesla EA189

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Volkswagen · Dodane: 21 października 2015
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Akcja serwisowa Volkswagena dotycząca silników Diesla z serii EA189 rozpocznie się w styczniu 2016 roku. Dzięki zaakceptowaniu przez niemiecki Urząd do spraw Ruchu Drogowego (KBA) planu napraw silników przez Volkswagena, klienci marki mogą spokojnie czekać na wezwanie od producenta.

Koncern Volkswagen obejmie akcją przywoławczą w Europie (28 krajów Unii Europejskiej) około 8,5 miliona samochodów. Na polskim rynku akcją zostało objętych około 150 tysięcy pojazdów należących do grupy Volkswagen. W każdym z krajów spoza Unii zostaną poczynione indywidulane, szczegółowe ustalenia, których silników typu EA189 rzeczywiście akcja dotyczy.

Zobacz: jest gotowy sposób naprawy silnika 1.6 TDI – DailyDriver.pl pokryje koszty

Volkswagen w Polsce bezpośrednio poinformuje o akcji swoich klientów. Ponadto każdy klient Volkswagena ma możliwość sprawdzenia na stronie internetowej www.volkswagen.pl, na podstawie numeru nadwozia, czy jego samochód podlega akcji. Marki Audi, SEAT, SKODA i Volkswagen Samochody Użytkowe uruchomiły analogiczne strony internetowe dla klientów.

Zobacz: Wadliwe silniki EA 189 – sprawdź czy Twoja Skoda ma jeden z nich

Volkswagen z pełnym zaangażowaniem pracuje nad rozwiązaniami technicznymi zawartymi w planie działania. Akcja rozpocznie się w styczniu 2016 roku i będzie bezpłatna dla klientów. Rozwiązania techniczne mogą polegać zarówno na ingerencji w oprogramowanie, jak i w poszczególne części samochodu. Aktualnie trwają prace nad opracowaniem rozwiązania dla każdego modelu i dla każdego rocznika objętego akcją. Zaproponowane środki zaradcze zostaną w pierwszej kolejności przedstawione właściwym urzędom. Właściciele pojazdów w kolejnych tygodniach i miesiącach zostaną o nich poinformowani przez Koncern Volkswagen.

Zobacz: Silniki TDI Volkswagena, które nie spełniają norm spalin

Dzięki tym działaniom klienci zyskali pewność, że mogą nadal bez przeszkód korzystać ze swoich samochodów. Wszystkie pojazdy, których dotyczy ta sprawa są w pełni bezpieczne i technicznie sprawne.
Aktualnie produkowanej generacji silników EA288 (od 2012 roku) sprawa nie dotyczy.

Uwaga: Informacje zawarte w powyższym tekście nie dotyczą produktów i usług Volkswagen Group of America i Volkswagen Canada.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności