REKLAMA

Elektryczny Mercedes EQC może się zapalić na skutek zwarcia baterii!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Mercedes-Benz · Dodane: 19 sierpnia 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

W samochodzie Mercedes EQC może wybuchnąć pożar na skutek wadliwej obudowy akumulatorów. Wada techniczna została wykryta i już rusza akcja serwisowa w całej Polsce. Użytkownicy pojazdów są już wzywani do serwisów.

Kolejna akcja serwisowa dotycząca ryzyka wystąpienia pożaru w samochodzie elektrycznym. Tym razem wadę techniczną wykryto w Mercedesie EQC. Ale problem z samozapłonem „elektryków” jest całkiem powszechny i nie brakuje miesiąca, aby nie ogłaszano kolejnej akcji serwisowej związanej z tym zjawiskiem. I nie ma znaczenia, czy mówimy tu o autach Premium czy tańszych samochodów, popularnych marek. Akcje serwisowe ogłaszało się już BMW, Audi, Ford czy Hyundai.

Mercedes EQC i ryzyko pożaru

Dość nietypowy problem zaobserwowano za to w jednym z elektrycznych Mercedesów. Okazuje się, że w samochodach Mercedes EQC (typ 293), które zostały wyprodukowane między 22 lutym a 28 listopada 2019 roku, obudowa akumulatora wysokiego napięcia może ulec korozji. W rezultacie wilgoć może przedostawać się do wnętrza akumulatora. Jak przekonują przedstawiciele Mercedesa problemu nie można bagatelizować. Woda w akumulatorze może wywołać usterkę izolacji, uniemożliwiającą ponowne uruchomienie pojazdu. Co więcej, w skrajnych przypadkach może nawet dojść do spięcia i i wybuchu pożaru w samochodzie.

Elektryczny Mercedes-Benz EQC może się zapalić. Pożar auta elektrycznego to póki co powszechny problem. 

W związku z powyższym Mercedes rozpoczął akcję serwisową, która na szczęście dotyczy niewielkiej liczby egzemplarzy. W Polsce kampanią naprawczą objętych jest 7 pojazdów. Właściciele samochodów zostaną poinformowani o prowadzonej kampanii i konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego, w celu naprawy uszczelnienia obudowy akumulatora wysokiego napięcia. Informacji związanych z kampanią udziela Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o. (adres: ul. Gottlieba Daimlera 1, 02-460 Warszawa) pod numerem infolinii 00 800 9 777 7777 lub tel. 22 354 40 01.

Zobacz: Mercedes Klasy C oraz GLC mogą się zapalić! Wykryto wadę techniczną!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności